کد خبر: 8053
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1395 - 11:14
تعداد بازدید: 17077
زنگنه: «ماده 10» در کل صنعت نفت اجرایی شده است/حقوق کارکنان عملیاتی صنعت نفت آزاد شد؛
صنعت ما:وزیر نفت با رد شایعات عدم اجرای ماده ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، اعلام کرد: این ماده قانونی از بیش از یکسال گذشته تاکنون در وزارت نفت و شرکت‌های تابع اجرایی شده است.
 
 
به گزارش صنعت ما بیژن زنگنه وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره اجرای ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، گفت: این ماده قانونی از بیش از یکسال گذشته تاکنون در وزارت نفت و شرکت‌های تابع اجرایی شده است.
 
این عضو کابینه دولت همچنین عدم اجرای ماده 10 را رد کرد و اظهار داشت: بخشنامه اجرای آن را از بیش از یک سال قبل ابلاغ کرده ام.
 
محسن دلاویز مشاور اجتماعی و منابع انسانی وزیر نفت هم در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره اجرای ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، گفت: ابتدا لازم است تاکید کنم که ماده 10 که ظرفیت بزرگ و مناسبی برای همکاران بوده و فقط با شجاعت و تدبیر وزیر نفت محقق و اجرایی شده است.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید با توجه به شرایط حاکم بر فضای جامعه و نفت در زمان مناسب استفاده حداکثری از ظرفیت های ماده 10 را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: عجله در بهره مندی از آن ممکن است کل این ظرفیت را به مخاطره بیاندازد. البته حداقل های تکلیفی ماده 10 اجرایی شده است و به مرور سایر ظرفیت های این ماده اجرایی خواهد شد.
 
 بر اساس ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، نظام‌های اداری و استخدامی و پرداخت حقوق و مزایای آن دسته از کارکنان شرکت‌های تابعه وزارت نفت که در واحدهای عملیاتی و تخصصی شاغل هستند، با رویکرد تقویت رقابت‌پذیری و شتاب بخشیدن به بهره‌ برداری از میدان‌های مشترک و حفظ نیروی انسانی متخصص تابع آیین ‌نامه خاصی است که بدون الزام به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه و با پیشنهاد وزارت نفت و تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه ‌انسانی رئیس ‌جمهوری تهیه و در آذر ماه 93 ابلاغ شد.
 
به این ترتیب آیین نامه نظامهای اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت با استناد به ماده 10 قانون وظائف و اختیارات وزارت نفت به تصویب رئیس جمهوری رسید که مجموعه مقررات اداری و استخدامی صنعت نفت در این امر لحاظ می شود.
 
 در اجرای ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب 19 اردیبهشت ماه 1391 مجلس، این آیین نامه به منظور جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز در همه عملیات بالادستی نفت با هدف تقویت رقابت پذیری و سرعت بخشیدن به توسعه، تولید و بهره برداری از میدان‌های نفتی و گازی کشور به ویژه میادین مشترک تدوین شد.
 
بر این اساس، تامین نیروی انسانی در صنعت نفت، باید از طریق ارتقا و انتقال کارمندان واجد شرائط و یا در صورت لزوم، جذب، استخدام و به کار گیری نیروی انسانی جدید انجام  پذیرد.
 
بر پایه این مصوبه استخدام در صنعت نفت برای مشاغل پشتیبانی عمومی با رعایت مفاد ماده 9 و بند یک ماده 10 این آیین نامه به صورت پیمانی و برای دوره زمانی معین انجام می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: