کد خبر: 6876
تاریخ انتشار: 02 آبان 1395 - 08:26
تعداد بازدید: 5708
تعداد نظرات: 13 نظر
صنعت ما:کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در خصوص ممنوعیت تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دستگاه‌های اجرایی مخالفت کرد و بر این اساس تبدیل وضعیت آن‌ها در طول برنامه ششم بلامانع است.
به گزارش صنعت ما محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم، از مصوبه امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن پرداختی پاداش پایان خدمت دستگاه‌های اجرایی حداکثر باید پنج برابر حداقل آن باشد.

کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در خصوص ممنوعیت تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دستگاه‌های اجرایی مخالفت کرد و بر این اساس تبدیل وضعیت آن‌ها در طول برنامه ششم بلامانع است.

وی اظهار کرد: در جلسه عصر چهارشنبه، ۲۸ مهر کمیسیون تلفیق، پرداخت پاداش پایان خدمت در دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوب شد که پرداختی دستگاه‌های اجرایی حداکثر پنج برابر حداقل آن باشد و پرداخت مازاد بر آن تحت این عنوان یا به هر طریق دیگر، تصرف در اموال دولتی خواهد بود.

در مصوبه دیگری، دولت موظف شد در راستای اصلاح نظام اداری، صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور و افزایش کارآمدی نیز نسبت به کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه اجرایی از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمت، مشارکت با بخش غیردولتی، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، واگذاری برخی وظایف به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به اندازه پنج درصد تا پایان سال دوم و نهایتاً پانزده درصد تا پایان برنامه ششم اقدام کند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق همچنین با پیشنهاد دولت در خصوص ممنوعیت تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دستگاه‌های اجرایی مخالفت کرد و بر این اساس تبدیل وضعیت آن‌ها در طول برنامه ششم بلامانع است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس اضافه کرد: در مصوبه دیگری، دولت موظف شد در راستای اصلاح نظام اداری، صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور و افزایش کارآمدی نیز نسبت به کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه اجرایی از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمت، مشارکت با بخش غیردولتی، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، واگذاری برخی وظایف به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به اندازه پنج درصد تا پایان سال دوم و نهایتاً پانزده درصد تا پایان برنامه ششم اقدام کند.ایسنا.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر کاربران
غیر قابل انتشار: 1
در انتظار بررسی: 8
انتشار یافته: 13
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1395/08/02
0
2
همكارا ن گرامي وقتي ادم هاي ... را وزير مي كنند يا وقتي گروهبان را جاي ژنرال جا ميزنند بهتر از اين نخواهد شد.......
خبر ده به درویش سلطان پرست


که سلطان ز درویش مسکین ترست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1395/08/02
4
1
خدا را شكر كه ديگر اين نفتي ها حقوق هاي انچناني نخواهند گرفت.......
كارمند ايراني
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1395/08/02
1
2
آفرين به اين مديريت عالي و بي نظير. پاداش آخر خدمت به يكباره از 30 برابر آخرين حقوق دريافتي به 5 برابر حداقل حقوق كاهش مي يابد. در واقع آن پاداش را مي توان گفت حذف كردند. آقايان ماهانه حقوق هاي چند صد ميليون توماني نوش جان مي كردند ولي نگذاشتند يك پاداش آخر خدمت حدود يك صد ميليون توماني نصيب كاركنان شود. احسنت، تبارك ا...
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1395/08/02
به نظر مي رسد عنوان خبر بايد اينگونه باشد: پاداش آخر خدمت حداكثر 5 برابر حداقل آن باشد نه حداقل حقوق
ناسناس
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1395/08/02
0
1
خداي من
کسی که اینکار را دارد می کند ... نیست
از خدا بترسید* به کی این ملت شکایت کند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1395/08/03
0
0
5 برابر حداقل آن که گویا می بایست توسط دولت در هر سال تعییئ شود
reza
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1395/08/03
0
0
5 برابر حداقل پاداش صحیح است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1395/08/05
0
0
سلام یکی نیست قشنگ توضیح بده چه بلایی دارند سرمان میاورند
.این بخش نامه که کاملا نامفحومه!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/08/07
0
1
نفتی ها تحویل بگیرید ایت سرانجام از خودگذشتگی و جانفشانی ، پرسنل نفت و گاز عملیاتی جنوب در سخت ترین شرایط با از جان گذشتگی در حالیکه از تمامی مواهب طبیعی خود و خانواده هایشان بی بهره بوده اند برای عزت و ثروت این مملکت کوشیدند و حالا اینچنین مورد بی مهری قرار می گیرند . آیا پاداش آن نفتی که در محرومترین مناطق عمر خود و خانواده اش تلف شده باید با سایر کارمندان عادی دفتری و اداری برابر باشد ؟ 44 ساعت روزهای عادی و حتی روزهای تعطیلی که بواسطه نیاز عملیاتی در سرکار حاضر بودیم و شبانه روز با حداقل اضافه کاری را آیا تلفیقی ها می خواهند پاسخ دهند . شما با این کار نفتی ها را مأیوس کردید و این یاس اثر نامطلوبی بر روند عملیات خواهد گذاشت . جناب زنگنه لااقل آنها ندانند شما که این شرایط را دیده و بر آن نظارت داشته اید تا دیر نشده جلوی این ستم ناروا را بگیرید
حسن حق نظری صدقیانی
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1395/08/09
0
0
موضوع پاداش کارمندان هیچ ربطی به دریافتی های نجومی ندارد. مجلس بهتر است لایه های متفاوت مشاغل را بفهمد. شخصی که با هدر دادن بیشتر از نصف عمرش در دریاها و کشتی های نفتی وسکوها ،مناطق نفتخیز و بنادر و اسکله های صادرات در سخترین شرایط جوی و محیطی و ذجر دوریهای طاقت فرسا دوری از خانواده و در زیر بمبارانهای هواپیماهای عراقی به تولید و صادرات نفت مشغول بود با کارمندی که هر روز در کانون گرم خانواده اش بوده و بیشتر از نصف سال را رسما در تعطیلات به سر میبرد خیلی توفیق دارد. پاداش این دو قشر از کارمندان را متاثر از دیگری قرار بدهند عذر بدتر از گناه و حرام و ظلم بسیار بزرگی است. تکرار میکنم روزهای جنگ و شرایط بسیار سخت را فراموش نکنید.
حکیم
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1395/08/09
0
0
هر دم از این باغ میرسد ثمری !!!!

عجب منطق نادرستی حاکم است. کارمندی که پس از 36 سال کار اقماری در مناطق عملیاتی جنوب و اسکه های نفتی و کشتی و در هنگامی که زیر آتش خمپاره و موشک و جنگنده های عراقی برای صادرات نفت این مملکت از جان خود گذشته بود و نیمی از عمر کاری خود را بدون خانواده در بدترین شرایط گذرانده است و.... هم اکنون با پاداشی برابر با کارمندی که هرشب در آغوش خانواده اش بوده و از امکانات اجتماعی مملکت بطور ملموس برخوردار بوده بازنشسته شود !!!
وجدانهای بیدار خداحافظ!!!
حق الناس خداحافظ !!!
کارمند نفت
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1395/08/11
0
1
همکاران گرامی
مطمعن باشید این قانون بیشتر مدیران نفتی را باکسری بسیار بالای از پاداش پایان خدمت روبرو خواهد کرد بنابراین در مورد نفتی ها اجرا نخواهد شد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1395/09/13
0
0
برای اختلاسها وفیشهای نجومی خودشون کم دارن میخوان از قشر مظلوم تامینش کنن