کد خبر: 5274
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 12:37
تعداد بازدید: 5304
تعداد نظرات: 71 نظر
در پيامي كه براي صنعت ما ارسال شده است، بار ديگر دانشجويان دانشگاه صنعت نفت، خواستار رسيدگي به شرايط استخدامي شان شده اند.

 در پيامي كه براي صنعت ما ارسال شده است، بار ديگر دانشجويان دانشگاه صنعت نفت، خواستار رسيدگي به شرايط استخدامي شان شده اند.

   روزهای سخت یک جوان دانشکده نفتی
 نتایج کنکور سراسری آمد و غرور همه وجود ادم رو گرفته بود. مایه افتخار خونواده بودم. سر میدان‌ها و چهارراهها عکس بچه 18 ساله شون قاطی عکس‌های رتبه‌های برتر بود. مایه مباهات موسسات آموزشی و آشنایان. درحالی که رشته‌های برق و مکانیک مورد اقبال بود، رشته‌های مهندسی نفت هم بد به نظر نمی‌رسید. با یکم پرس‌و‌جو مشخص شد دانشگاه صنعت نفت یه سر و گردن بالاتر از بقیه بود. راه دور بود اما فک میکنم ارزششو داشت. تعهدی که از دانشجویان می‌گرفتند، مطالبی که تو سایت دانشگاه بود و ازهمه مهمتر اون‌چیزی که سایت منابع انسانی وزارت نفت هم به اون تاکید می‌کرد نشان می‌داد که آینده این راه روشن‌تره.
یادمه وقتی رفتم یه نگاه به نقشه بکنم تا ببینم آبادان چقدر با مشهد فاصله داره، برادر کوچیکم که 10 سال بیشتر نداشت به شوخی و از سربچه‌گی گفت اینجا که یه کوچه با عراق فاصله داره منم خندیدم و گفتم مشکلی نداره.


رفتمو وارد دانشگاهی شدم که فخر صنعت نفت بود. تولد 70 سالگی دانشکده بود. دومین دانشگاه کشور از نظر قدمت بود. هرجای شرکت نفت رو میدیدی یه مدیر موفق دانشگاه نفتی بود، اسم دانشکده هم اسم وزیر شهید بود. محمد جواد تندگویان. ادم احساس غرور می‌کرد که تو یه همچین جاییه. هوای گرم آبادان، گردو خاک‌های فراوان، دوری از خانواده و کلی مشکلات دیگه رو با این غرور میگذروندیم. جو دانشگاه دور از دانشگاه‌های دیگه بود، آخه دانشگاه زیر نظر وزارت بود، نمی‌شد هرچیزی رو نقد کرد، نمی‌شد سیاستی رو نقد کرد. باید درس می‌خوند وبرای رفتن به صنعتی که نیاز به ادم باسواد داشت اماده می‌شد. باید واقعا صنعتی ‌بود تا ابروی مجموعه رو حفظ می‌کرد.
توی هر جشن فارغ التحصیلی که می‌گذشت وزیر یا معاون و بقولی پدرای دانشگاه نفت می‌اومدند و از محسنات دانشگاه می‌گفتند. حقایقی که پیگیریش برای هیچکس سخت نیست. آمار بالای قبولی کارشناسی ارشد، حجم بالای مقالات و آبدیده‌گی و موندگاری بالای در شرایط سخت کاری نفت مسئولین رو متحیر کرده بود و قوتی قلبی برای ما بود.
دوره لیسانس که تموم شد نتیجه عالی کنکور ارشد خیلی ادمو وسوسه می‌کرد که ادامه بده پسر. حیف این فرصته طلاییه. حالا که دوستانت هم با همه سختی‌ها تونستند برن امریه و بعدشم کارای استخدامشون درست شده برای تو هم درست میشه انشالله.


فوق لیسانس که شروع شد با مشورت خونواده متاهل شدم. شرایط خوب بود. عهدی رو با اعتماد به شرایط بستم. می‌شد با خیال راحت درس خوند و کارایی که مونده بود رو تموم کرد. دوستانم که سربازی نداشتن استخدام شدند، بقیه هم یا رفتن امریه یا رفتن دانشگاههای دیگه یا موندن همینجا واسه ادامه.


اما کمی که گذشت انگار شرایط عوض شد. اولویت‌های یک به یک حذف شد، سابقه‌ها یک به یک نادیده گرفته شد، امید‌ها یک به یک کمرنگ شد. دانشگاه نفت بهتر شده بود، رتبه‌ها بهتر، کارهای علمی بیشتر، پروژه‌های صنعتی بیشتر، دانشجویان مشتاق تر ولی مشکل کار کجا بود؟ هیچکدوم از ما ادعای این رو نداریم که بهترین دانشجوهای کره زمینیم. اما مطمئنا بهترین کسانی بودیم که با توجه به شرایط سخت صنعت نفت،سختی‌های تحصیل توی این دانشگاه رو به جان خریدیم. دوستانم که برای تحصیل به این دانشگاه نیامدند یا از نقطه نظر رتبه توان حضور نداشتند یا حاضر نبودند شرایط و اب و هوا فرصت تحصیل در تهران رو فدای این راه کنند، اما ما کردیم و عهدی بستیم.
حالا هر روز باید منتظر ابلاغیه‌ای جدید بود. یک روز متهم به بیسوادی شدیم، یک روز متهم به ویژه‌خواری، یک روز هم مازاد بودن. ولی واقعا آیا ما مقصر بودیم؟ آیا ما قوانین رو نوشتیم؟ مگر ما با توجه به نیاز دانشجو گرفتیم و هر سال تعداد دانشجویان رو با ابلاغیه‌های وزارت کم یا زیاد کردیم؟ ما فقط اعتماد کردیم.
حالا بعد از 6 سال با رزومه‌ای که کمرنگ هم نیست و باعث افتخارمه باید در شرایطی باشم که ندونم چه بلایی بر سرعهدی که من برای زندگیم بستم خواهد افتاد.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر کاربران
غیر قابل انتشار: 13
در انتظار بررسی: 3
انتشار یافته: 71
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1395/05/11
12
2
به نظر بنده صرفا حق دانشجویان دانشگاه نفت نیست که استخدام بدون آزمون بشن بلکه این امتیاز باید برای کلیه ممتازان دانشگاه های مادر در نظر گرفته بشه. منحصر بدون این امتیاز برای دانشگاه نفت و متوقف بودن جذب دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر موجب انباشته شدن جمعیت 2000 نفری فارغ التحصیل این دانشگاه در صف استخدام شده که جمعیتی بسیییییییییار زیااااااد است
پاسخ ها
armin
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1395/05/11
دوست عزیز!!!
تو دفترچه کنکور و سایت وزارت نفت و هزار جای دیگه نوشته که فارغ التحصیلای دانشگاه نفت،اولویت استخدام دارن. طی سالهای گذشته تا به حال نیز چنین بوده،این که جناب وزیر میاد میزنه زیر همه چیز، نه خوشایند تدبیر و امیده و نه خوشایند جامعه!!! من خودم لیسانس شریف بودم، با اینکه جنوبی بودم و همه شرایط دانشگاه نفت رو میدونستم،رفتن به تهرون برام لذت بخش تر بود...پس حق ندارم با علم به اینکه میدونستم اهواز اولویت استخدام هست و انتخاب نکردم،الان حق اعتراض داشته باشم..به امید اینکه با حق و انصاف نظر بدهیم..یا حق!!
امیر
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1395/05/11
1
4
چطور یه عده با 2 ساعت نشستن سر آزمون حق استخدام پیدا میکنن اما دانشجوهای دانشگاه نفت با تعهد استخدام حداقل 4 سال از عمرشون رو میذارن واس زندگی تو اهواز و زیر نظر بهترین استادای نفتی ولی انقدر راحت حقشون میخورن؟
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1395/05/11
0
3
رانشحویانی که صنعت نفت رو انتخاب کردن...بخاطر شرایط ورود اسان به صتعت نفت بوده....یعنی قصد ماندن و خدمت کردن رو داشتم....وحقشوته چرا که بخاطر این شرایط انتخاب کردن و نرفتن تهران.یا دانشگاههای دیگر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1395/05/11
1
3
زنگنا تا کی میخای ما رو دق بدی
ما هم خدایی داریم
محمد
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1395/05/11
0
3
واقع تا کی میخواین به دانشگاه نفتی ها ظلم کنین. مگر ادعای مسلمانی ندارید ؟ پس چرا به عهدی که در دفترچه انتخاب رشته کنکور دادین وفا نمیکنین؟ والله که باید پاسخ اعمالتونو یه روزی بدین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1395/05/11
0
5
قلبم به درد اومد، واقعاً عجب ظلمي كردن
کارمند شرکت نفت
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1395/05/11
0
4
با تجربه ای ک تو مدت از کارم داخل شرکت نفت پیدا کردم حقا که اکثر دانشگاه نفتی جز زبده ترین و بهترین های شرکت نفت بودن. کنار گذاشتن این ها خیانت به ایران
صابر
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1395/05/11
0
6
آقای زنگنه ما چه بدی در حقت کردیم! چرا داری زندگیمونو نابود میکنی
من با معدل 18.77 رتبه اول رشتمون با 2 سال امریه الان بیکارم
آقای زنگنه من متاهل هستم زندگیم داره از هم میپاشه
لطفا حقمون رو بده ه ه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1395/05/11
0
4
خواسته ی ما فقط و‌فقط عمل کردن به قولی که وزیر به ما ها داده است که باعث شد ما قید دانشگاه تهران و شریف و اون آب و هوا رو بزنیم و در گردوخاک و دمای ۵۰ درجه درس بخونیم.
محسن
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1395/05/11
0
4
ما فقط انتظارمون از مسئولان اینه که به وعده هایی که دادن عمل کنن
یادمه تو مستند میراث آلبرتا دلیل یکی از دانشجوهایی که می خواست بره خارج از کشور این بود که نمی تونست تو ایران برنامه ریزی کنه
ما هم الان با چنین مشکلی مواجه شدیم، برنامه ریزی که پنج شش سال پیش کردیم و زحمتایی که کشیدیم الان رو هوا است
امیدوارم روزی برسه که نخبه های مملکتمون دلیلی برای خارج رفتن نداشته باشن
مسعود
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1395/05/11
0
4
امان از تصمیم های خلق الساعه...امان از مدیران و دولتهای نالایق. امان از باندبازی و جناح بازی و پارتی بازی..
و وزیر نفتی که سالهاست بازنشسته است، و حالا به بالاترین مسند وزارت تکیه زده و تنها خدمتش به این دستگاه در نابودی نیروی انسانی و جوانان خلاصه شده
يك ايرانى عادى
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1395/05/11
0
3
وقتى اين بد عهدى ها را ميبينم فقط ميفهمم كه مسئولين هيچ ارزشى براى زندگى مردم عادى قائل نيستند
اکرم
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1395/05/11
0
4
نمیدونم آقای زنگنه هدفش از این کار چی بود(البته میگن کلا بستن دانشگاه صنعت نفت هدفشونه!!) اما دانشگاهی با این سابقه که خیلی از مدیرای کنونی صنعت نفتو تربیت کرده رو داره به کل نابود میکنه. طی چند سال اخیر سیل رتبه برتری ها داشت به دانشگاه سرازیر نیشد و دانشگاه داشت جون میگرفت( خودم به شخصه با رتبه ای که داشتم به راحتی میتونستم تهران درس بخونم) که با یه ابلاغیه عدم استخدام همه چی از بیخ و بن برچیده شد!! حالا این به کنار که ورود رتبه های برتر به دانشگاه صنعت نفت دیگه تموم شد اما این مسئله جای سواله که آقای زنگنه چطور قانون لغو اولویت امریه و استخدام رو برای ورودی های قبلی دانشگاه دارن اعمال میکنن(دوستان خودم نتونستن امسال امریه بگیرن کار که بماند!!!). این چه منطقیه که قانون جدید رو دارن عطف به ما سبق میکنن. آقای روحانی این چه تدبیر و چه امیدیه که اینطور با جوونایی که سختی های زیادی رو به جوون خریدن تا توو این کشور کار کنن اینطور رفتار میشه و ناامیدشون میکنید ...
علی
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1395/05/11
0
4
پيامبر(ص) فرموده‌اند: هرگاه 3 خصلت در وجود كسي باشد، او منافق است. هرچند كه روزه بگيرد و نماز هم بخواند. يكي از اين 3 خصلت، عهدشكني است. عهدشكنان با نقض معاهدات، آتشي برپا مي‌كنند كه نه‌تنها ديگران در آن آتش مي‌سوزند بلكه عاقبت خودشان نيز در آن گرفتار خواهند شد، به همين دليل، قرآن عهدشكني را نوعي حماقت معرفي كرده است.
نیما
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1395/05/11
0
2
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَوْفُوا بِالْعُقُود
ای کسانی که ایمان آورده اید، به پیمان های خود وفا کنید.
کسانی هستند که میخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند غافل از اینکه این آب گل آلودش یا زلال با ماهی هایش حق شرعی و قانونی دانشجویان صنعت نفت میباشد و از گلوی کسی پایین نخواهد رفت.
چرا که ایشان با قول استخدام و امریه شرایط آب و هوایی خوزستان و سختی های دانشگاه نفت را بجان خریدار شدند، حال آنکه همه میتوانستند در دانشگاه های به زعم شما بهتر و همراه با اسودگی خاطر بیشتر به تحصیل بپردازند، اما برای خدمت خالصانه و متخصصانه و متعهدانه دانشگاه نفت را انتخاب کردند. خداوند درهم کوبنده ظلم هاست.وعده های الهی محقق خواهند شد
احسان
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1395/05/11
0
3
ما بچه های دانشگاه نفت بهترین سال های عمرمون رو با وعده ی استخدامی که خود وزارت به ما داده بود توی جنوب کشور گذروندیم به امید اینکه آینده ی شغلیمون تضمین شدست. حالا ما موندیم و یه مدرکی که بدردمون نمیخوره. چه گناهی کردیم مگه؟ یکم انصاف داشته باشین !!!
Undisputed
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1395/05/11
0
3
این درد خیلی از ما دانشگاه نفتیاست
الان بعد از 6 سال سختی و مشقت میگن برید دیگه نمیخوایمتون نیروی مازاد داریم واقعا چطور میتونن این حق رو به خودشون میدن یه شبه همه چیز رو از بیخ و بن بزنن
ما از حقمون نمیگذریم هیشکی نمیگذره
به امید حق
سجاد
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1395/05/11
0
3
تمامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با این قول و تعهد به دانشگاه نفت امده اند که بعد از پایان موفقیت امیز جذب صنعت نفت شوند. مسلما وقتی تعهد رسمی و قانونی به فردی داده میشه باید به اون عمل شه، این تعهد هم جز شرایط دانشگاه صنعت نفته که با این همه سختی و مشقت فراوانی که ما در این دانشگاه کشیدیم کوچکترین مزیت به نظر من استخدام دانشجوهاست، هرچند که بهترین و ممتاز ترین دانشجویان نفتی متعلق به دانشگاه صنعت نفت هستند
Nader
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1395/05/11
0
3
شبی که نتایج ارشد اومد رو خوب یادمه، وقتی دیدم رتبه تک رقمی شدم اصلا فک نمیکردم یه روز اینقدر از زندگی نا امید شم که حتی به خودکشی فک کنم، زنگ زدم و نتیجه کنکور ارشد رو به خانواده گفتم اینقدر خوشحال شدن که بعدها مادرم گفت اونشب بابام از خوشحالی تا صبح نخوابید و حالا... حالا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه شریف و گذروندن 2 سال سربازی یکساله بیکارم و اینبار بابام نه یه شب که هر شب از غصه من تا صبح خوابش نمیبره!
unknown
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1395/05/11
0
3
کاش یکی از خبرگزاری ها از منظری بی طرف همراه با تمام اسناد و مدارک موجود به تحلیل این موضوع می پرداخت. بخدا این جوانان گناهی ندارند. اعتماد به روالی بیشتر از نیم قرن تو این مملکت بوده. رتبه های تک رقمی مملکت که وارد این جریان شدن واقعا نا امید هستند. نباید با جوانان این مملکت اینطور رفتار بشه
درمانده
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1395/05/11
0
3
واقعا این بود جواب این همه تلاش و زحمت ما در یکی از بهترین دانشگاه های ایران ؟ چرا هیچ کسی پاسخ گو نیست دانشجویان این دانشگاه همه از رتبه های خوب کنکور کارشناسی و ارشد و دکتری هستند همه با امید و برنامه ریزی تحصیل در این دانشگاه را انتخاب کرده اند کوت عبد الله و ما ادراک ما کوت عبد الله
کارمند رسمی نفت
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1395/05/11
0
3
بنده با چندین فارغ التحصیل دانشگاه نفت کار کرده و میکنم.بسیار با استعداد و باهوش هستند.جناب آقای زنگنه کار شما کم از نسل کشی نیست.آن هم نسل نخبه و کارآمد.خواهش میکنم برخورد قهری نداشته باشد.حق این دانشجویان و فارغ التحصیلان را بدهید
Goorbachof
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1395/05/11
0
3
مسولین توروهرکی که میپرستین به دادمابرسین چرااینهمه بی توجهی میشه به قانون چراهیشکی صدای مارونمیشنوه چراهمه نقض میکنن اون قول وقرارایی که تودفترچه کنکورذکرشده کارماشده خون دل خوردن هروزافسرده ترازقبل
یک دانشجوی امیرکبیر
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1395/05/11
0
3
دقیقا وضعیت یکی از دوستان منم ک مثل من شهدیه همینجوریه .
اون واسه استخدام رفت اهوازو من رفتم برق امیرکبیر در صورتی ک رتبمون یکی بود تقریبا .
خیلی زحمت کشید و واسه استخدام رفت اهواز .
واقعا حق این بچه های نخبه نیست ک اینجوری اذیت بشند
یک دانشجوی امیرکبیر
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1395/05/11
0
2
دقیقا وضعیت یکی از دوستان منم ک مثل من شهدیه همینجوریه .
اون واسه استخدام رفت اهوازو من رفتم برق امیرکبیر در صورتی ک رتبمون یکی بود تقریبا .
خیلی زحمت کشید و واسه استخدام رفت اهواز .
واقعا حق این بچه های نخبه نیست ک اینجوری اذیت بشند
كارشناسى ارشد دانشگاه تهران
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1395/05/11
0
3
بنده سال ١٣٩٢ كنكور سراسرى ارشد دادم و رتبه ام شد ٢٥ ! اون روز دانشگاه نفت قبول نشدم و براى ادامه تحصيل مجبور شدم دانشگاه تهران مقطع ارشدم را بگذرونم. از دانشگاه نفت از بچه هاش اين را شنيده بودم كه كارشون در صورتى كه شرايط معدل را داشته باشند اوكيه و تمام اين مدت افسوس چند تا تست را خوردم. اما امروز خدا را شكر مى كنم كه به اين بلا دچار نشدم چون در كنار درسهاى ارشد نفت كه بسيار سنگينه اين داستان و فشار روانى را بعيد بود بتونم تحمل كنم.
قبول نشدن در دانشگاه نفت براى من حكمتى داشت. ضمن اميد به درست شدن مشكلات اين بچه ها ، اميدوارم به دانشگاه هاى ديگه مثل تهران هم بهاى واقعى داده بشه. نه اين همه رانت كه استادم فقط به اسم پروژه از صنعت داره پول ميگره و هيچى بلد نيست.
ندا
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1395/05/11
0
3
منو همسرم هر دو دانشگاه نفتی هستیم با این شرایط وحشتناکی که به وجود اومده و امیدی به استخدام نیس واقعا نگران زندگی ایندمون هستم
احمد
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1395/05/11
0
3
آقا من به خاطر وعده ی استخدامی دانشگاه نفت زندگی تشکیل دادم. الان با بدقولی وزارت نفت زندیگیم داره از هم میپاشه. چرا با آینده ی ما جوونا بازی میکنن. اگه نمیخواستین استخدام کنین خب یه برنامه ی دیگه ای برا زندگیمون میریختیم
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1395/05/11
0
3
جناب آقای روحانی لطفا حق ما فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت رو بدهید... آقای زنگنه تمام تعهدات و حقوق امثال من را زیرپا گذاشتن و امیدمون رو ناامید کرده...
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1395/05/11
0
4
استخدام دانشجویای دانشگاه تا ورودی ۹۴ مکتوب شده وجای بحثی نمونده فقط نمیدونیم این وزیر زنگنه چرا عملیش نمیکنه ومدام بدعهدی میکنه، این حق الناس است وگناهی نابخشودنی
فارغ التحصيل بيچاره
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1395/05/11
0
4
اين بلايي بود كه سر منم آورده
من فقط به يك دليل رفتم دانشگاه نفت !!!! بابام پول دار نبود ، گفتم ميرم يك جا درس مي خونم كه حداقل وبال گردن بابام نباشم. ما پارتي هم نداريم. بابام كارگر بود
اره بود چون ديگه نيست
كار خصوصي هم ماشالله پارتي بازيه
ماشين هم ندارم برم مسافر كشي
كل اين سالها فقط به خدا اميد داشتم ولي نميدونم چرا هر چي بديختيه براي امثال ما بيچاره هاست.
معدلم هم ١٧.٥ ، مقاله هم دارم . فاند هم دارم ولي به نون شبم محتاجم چه برسه بخوام برم اونور آب
خلاصه كار بود به من خبر بدين
رشته ام بهره برداريه
احسان
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1395/05/11
0
3
ای دریغ ازعمر رفته....
با رتبه ی زیر هزار کشوری فقط و فقط به خاطر تعهدی که در دفترچه ی کنکور در رابطه بااستخدام دانشجویان دانشگاه نفت بود . به‌دانشگاه صنعت نفت رفتم و 4 سال زجر کشیدم و گرمای بالای ۵۰ درجه و خاک رو تحمل کردم . در کنکور ارشد رتبه ی زیر ده اوردم ولی باز هم به خاطر استخدام دانشگاه نفت رو انتخاب کردم. و الان در وضعیتی گیر افتادم که نه راه پس دارم نه راه پیش .
خدایا خودت ظهور کن...
حسین
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1395/05/11
0
4
خداییش کارد به استخونمون رسید دیگه، تا حالا اینجوری حقمون خورده نشد...

تو اولین موقعیت از این کشور میرم ( فرار می کنم )
حتی اگه برم کارگری کار کنم...
فارغ التحصیل
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1395/05/11
0
4
استخدامی حق مسلم دانشجویان دانشگاه صنعت نفت است
مکانیک تهران
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1395/05/11
0
3
خداییش خیلی خوشحالم ازاین که دانشگاه صنعت نفت نرفتم.تاچندماه پیش انقدرباخودم کلنجاررفتم که چرایه جانرفتم که تضمین شغلی داشته باشه.ولی بااین شرایط ازوضعیت خودم راضیم.ولی واقعاحق بچه هایی بارتبه های مثل من که ازدوستای نزدیکم هم هستن ومیتونستن جای من باشن داره ضایع میشه. ازبعضیاشون که پرسیدم حتی بارتبه بهترازمن میگفت اگروضعیت درست نشه ودانشگاه بره زیرنظروزارت علوم ترک تحصیل میکنم بعضیاشونم به فکرکنکوردوباره بودن .وبعضیاشونم کلن اززندگی ناامیدبودن کاش یکی صداشونومیشنیدخیلی براشون ناراحتم.
پروانه
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1395/05/11
0
4
حالا مگه اونا ميگن بقىه رو جذب نکنيد? به اين بدبختا همه جا قول دادن ک استخدام ميشيد حالا زدن زير قولشون. اصلا همه جذب شن. اما اولويت با دانشجويان دانشگاه نفتى است. کاملا مشخصه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1395/05/11
0
3
خيلي سخته ، خيلي . ان شالله درست ميشه
دانشگاه امیرکبیر
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1395/05/11
0
4
خدا وکیلی بندگان خدا چقد مظلوم واقع شدن.مسئولان جمهوری اسلامی این نخبه ها رو دریابید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1395/05/11
0
3
خدا فقط نظري به جوان ها داشته باش. چه اين جوان ها و چه جوان هاي ما
ظلم و ستم بيداد مي كنه
من از بچه ام واقعاً امروز خجالت مي كشم كه نمي تونم ازش حمايت كنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1395/05/11
0
3
درس خوندن تو دانشگاه نفت یک اشتباه بزرگ بود که خیلیهامون مرتکب شدیم
دانشگاه تهران
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1395/05/11
0
4
واقعا این بندگان خدا رو گول زدن والان خونشونو تو شیشه کردن
محمود
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1395/05/11
0
4
اقای وزیر نفت، حق مسلم دانشجویان دانشگاه صنعت نفت را پس بدهید... این ظلمی آشکار است
مجید
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1395/05/11
0
3
این بنده خداها بورسیه بودن وزارت نفت داره بی هیچ توجیه و قانونی میزنه زیر وعده, وای به حال ما کارمندای پیمانی و قراردادی دیگه, خدا به خودتون و خانواده هاتون صبر بده که به امید بورسیه بودن این همه تحمل سختی آخرش شد کشک!!
سامی
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1395/05/11
0
1
خداوندا تا کی بی تدبیری
و هیچ کس دم نزنه
حامد
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1395/05/11
0
1
بنظر من عدالت میگه اگه با قولت مسبب ورود کسی به راهی بشی باید خودتو به عملی کردن قول ملزم بدونی .... ضمن اینکه مطابق گفته نویسنده قانون هم در این مورد وجود داشته ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
19:29 - 1395/05/11
0
1
پایبند بودن به تعهدی که در دفترچه انتخاب رشته سراسری ذکر شده و دانشگاه صنعت نفت از دانشجویان این دانشگاه بابتش تعهد محضری گرفته ایجاب میکنه تا وزیر نفت فعلی مانند تمام وزرای نفت سابق به اون احترام بگذاره.
این همه وزیر نفت قبل و بعد از انقلاب اومدن و رفتن و این تعهد رو اجرا کردن. اونوقت شیخ الوزرا اومده یک شبه میخواد کار کارشناسی با سابقه 70 ساله رو لغو کنه.
صنعت نفتی
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1395/05/11
0
1
من با رتبه کارشناسیم میتونستم برم شیمی علم صنعت و حتی چند تا از رشته های دانشگاه شریف. اما رفتم خوزستان. تو گرما. تو کمبود امکانات. با همه چی ساختیم تا به مملکتمون خدمتت کنیم.ارشد جز 20 نفر اول شدم ولی نرفتم رفتم خدمت مقدس سربازی 24 ماه تو بیابون های تو دمای 60 درجه به مملکتم خدمت کردم. جالبه بدونید عضو بنیاد نخبگان هم هستم.تحت شرایطی هم میتونم برم دانمارک یا کانادا. ولی خداشاهده که موندیم تا به مملکت و سرزمینمون خدمت کنیم. با 65 درجه اینجا میسازم تا خاک اجدادیم روآبادکنم. امکانات و زندگی راحت خارج رو نمیخام ( احتمالا خیلی ها مثل من باشن)...
رییس جمهور و وزیر محترم دریابید مارا...
لطفا آینده نفت مملکت رو خراب نکنید..
اگه الان صدها مدیر برتر نفتی داریم اینا همون دانشجو های دهه 60 و 70 دانشگاهن که در کنار دانشجو های دهه 50 و 40 پرورش پیدا کردن....
رییس جمهور محبوب لطفا آینده نیروی انسانی وزارت نفت رو در چشم انداز بلند مدت با عدم جذب نیرو های متعهد و متخصص به خطر نندازید.....
دانشگاه تهران
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1395/05/11
0
1
حق این دوستان داره پایمال میشه.خدا این مسئولین رو بیدار کنه
کارمند مناطق
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1395/05/11
0
1
انشالله که به حقتون برسید،حق گرفتنی است نه دادنی.الحق والانصاف فارغ التحصیلان این دانشگاه جزء سردمداران نفت محسوب می شوند.من با چن تاشون همکارم واقعا دید وسیع واز سواد کافی برخوردارن...
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1395/05/11
0
1
واقعا با این وضعیتی که پیش اومده حق دارن گلایه کنن .این همه سال درس خونده یه دانشگاه دولتی قبول شده با کلی شوق و امید اونوقت یه هویی همه چی به هم میریزه .نه راه پیش مونده نه راه پس.بعد هی داد میزنن که چرا کسی رشته ریاضی رو انتخاب نمیکنه معلومه دیگه وقتی کار برا 2000نفر مهندس نفت ندارن میخوان چجوری بقیه رو به سمت ریاضی بکشن؟؟؟
کارمند شرکت مناطق نفت خیز جنوب
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1395/05/11
0
2
دقیقا این حق دانشجویان صنعت نفت هست ک بدون آزمون استخدام بشوند و دانشجویان دانشگاههای دیگر هیچ حقی در پذیرش بدون استخدام ندارند چون آنها تعهدی به وزرات نفت برای استخدامی ندارند...
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1395/05/11
0
2
این حق مسلم دانشجویان دانشگاه صنعت نفت هست چون اونها تعهد دادن به وزرات نفت...اونم یک تعهد دوطرفه!...پس خواهشا دوستان مغرضانه به این مسئله نگاه نکنید...مثل این میمونه ک شما انتظار داشته باشید دانشجویان تربیت معلم هم آزمون استخدامی بدن....خنده داره واقعا!
كارمند نفت
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/05/11
0
1
من خودم دانشگاه نفتي بودم كه الان چند سال تو نفت سابقه دارم. وقتي خودم رو ميذارم جاي اين بچه ها ميبينم كه واقعا شرايط خيلي سختيه. توصيه ام اينه كه پيگير حق و حقوقتون باشيد اگه ممكنه از راههاي قانوني پيگيري و شكايت كنيد و كوتاه نياييد. راههاي مختلف رو امتحان كنيد. با استقامت، با اميد و با روحيه باشيد. توصيه كلي هم اينه كه نا اميد نباشيد و روحيتون رو از دست نديد زندگي پستي بلندي زياد داره آينده هم دست خداست اي بسا استخدام نشدن در نهايت براتون بهتر بشه و آيندتون بهتر بشه.
حق گرفتني است نه دادني.
کارمند جهان پارس
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1395/05/11
0
1
خدا از کسایی که این همه بی قانونی در حق این بورسیه ها میکنن نگذره
احسان
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1395/05/11
0
1
تلاش وزیر در جهت نابود کردن دانشگاه نفت و فارغ التحصیلای این دانشگاه واقعا غیر قابل باوره... کاش هیچ استخدامی نبود تا لااقل کمی راحتتر بودیم..مشکل وقتی بزرگتر میشه و غیرقابل تحمل تر که دولت به عناوین مختلف داره نیرو میگیره اونم به جای ماها که نیروهای متخصص این صنعتیم...واقعا جای تاسف داره
کارمند نفت
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1395/05/11
0
1
من چن ساله که توی مناطق نفت خیز (اهواز)کار میکنم، همکاری زیادی از دانشگاههای مختلف و بعضا رشته های غیر مرتبط دارم اما به جرات میتونم بگم که دانشجوای نفت یه سر و گردن از بقیه بالاترن وآشنایی بیشتری با صنعت دارن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1395/05/11
0
1
به داد ما برسید ما چه خاکی تو سرمون بریزیم مدرکم را فقط شرکت های نفتی نیاز دارند
آخه چرا با سرنوشت ما بازی می کنید بریم تکدی گری کنیم دست فروشی چکار کنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1395/05/11
0
1
خدایی داره ظلم میشه به نخبه های کشوری، اینا با هزار امید و آرزو این دانشگاه رو با رتبه های عالی و در اون شرایط سخت انتخاب کردند، پس نباید با اینها اینگونه برخورد کرد
سید بسیجی
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1395/05/11
0
1
آقا جان خودت به دادمون برس هرجا شکایت میبریم به نتیجه نمیرسیم.شما حرف مظلوما رو بیشتر میفهمی
الهه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1395/05/11
0
1
اقای وزیر کاش یه ذره درک کنید که 90درصد دانشجویان صنعت نفت واقعا و واقعا به کاری که وعده داده شده و درآمدی که روش حساب باز کرده بودند احتیاج مبرم دارند. این حق ماست.
hosein
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1395/05/11
0
1
من فک میکنم حق با دانشجوهای صنعت نفت باشه, بیچاره ها حق دارن خب,تا جایی ک میدونم با رتبه های خوب شریف رو ول کردن زدن نفت ب امید استخدام,درسته ک دولت باید برا بقیه هم کار پیدا کنه ولی این بچه ها در حقشون بدقولی شده...
کامنت بالا ی مثال بود
اینجوری میتونیم جو رو ب سمت خودمون بیاریم
اینجوری تموم کانالای شلوغ تلگرامی و سایر رسانه ها مارو مظلوم نشون میدن ک البته مظلوم واقع شدیم
حسین
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1395/05/11
0
1
من فک میکنم حق با دانشجوهای صنعت نفت باشه, بیچاره ها حق دارن خب,تا جایی ک میدونم با رتبه های خوب شریف رو ول کردن زدن نفت ب امید استخدام,درسته ک دولت باید برا بقیه هم کار پیدا کنه ولی این بچه ها در حقشون بدقولی شده...واقعا در حق بچه های نفت ظلم شده من دیدم از نزدیک دوستم مهندس نفته و بیکار مونده
kazem
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1395/05/11
0
1
دانشجویان دانشگاه صنعت نفت خواستار حق خود هستند. آقای زنگنه ظلم به دانشجویان دانشگاه صنعت نفت را متوقف کنید.
علی
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1395/05/12
0
1
اگه قرار باشه دولت به قولی که در مورد امریه و استخدام به دانشجوها داده رعایت نشه بعد از فارغ التحصیلی چه باید کرد؟؟؟باید به فکر مهاجرت باشیم؟؟؟؟؟به فکر کار تو کشورهای عربی باشیم ؟؟؟آخه دانشجوهایی که گروه الف هستن و واسه استخدام تو کشور خودشون تعهد دادن و بهترین معدل ها و بالاترین سطح علمی رو دارن چرا نباید آقای زنگنه استخدام کنه؟مگه صنعت نفت نیروی متخصص نمیخواد؟مگه این همه سکو و پالایشگاه جدیدی که میسازن نیروی متخصص نمیخواد؟این همه بی قانونی تا کی؟؟؟؟؟؟
دانشگاه تهران
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1395/05/12
0
1
آقایون مسئول وضع بورسیه های نفت خوب نیست.آنها رو در یابید
ایمان
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1395/05/12
0
0
من نمیدونم آقای زنگنه وزیر نفت چطور به خودش اجازه میده که تاریخ و پیشینه علمی یک دانشگاه قدیمی و معتبر که سالیان سال با دانشگاه های پرآوازه کشور رقابت کرده رو نادیده بگیره و بخاطر کینه توزی بچه گانه این دانشگاه رو به نابودی بکشونه.انتقال دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم نه تنها ظلم آشکار به مردم خوزستان بلکه یک ضربه به صنعت کشور خواهد بود.
سارا
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/05/12
0
0
خدا خودش جلوی این خیانت رو به ایران بگیره
ali
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1395/05/12
0
0
ما دانشجویان و فارغ التحصیلان حرفمون اینه که شما تا ورودی 94 که این وعده رو کردی به عهدت عمل کن بعدش اولویت رو به تمام دانشگاهها بسط بده
ما با دانشجوهای دانشگاه های دیگه مشکلی نداریم
حق ما رو بدید بعدش برای هرکجای دنیا که خواستید اولیت استخدام ایجاد کنید...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1395/05/12
0
0
زنگنه كي ميره ؟ مگه خودش بازنشسته نيست؟
علی
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1395/05/12
0
0
ظلم آشکار در حق این جوونا را تمام کنید جناب زنگنه
حق مسلمشان را بدهید