تازه‌های این صنعت
آرشیو

پاداش، کارانه، حقوق و دستمزد در بانکها چگونه پرداخت می شود؟

صنعت ما: معمولاً پرداخت حقوق به کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی کوچک بسیار کمتر از بانک‌های خصوصی بزرگ و همچنین بانکهای دولتی بوده است.

اسامی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز برای سپرده گذاری

صنعت ما:افراد برای سرمایه گذاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری بد نیست تا حداقل یکبار سری به سایت بانک مرکزی زده و نام موسسات معتبر و مجوز دار را استخراج کنند.

بازخوانی پرونده زیان هزار میلیاردی بانک‌ها

صنعت ما: نورافکن بانک‌مرکزی برای شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانکها، اکنون زوایای جدیدی از مصارف و منابع بانکها را نمایان ساخته، اکنون پرونده زیان ...
چشم‌انداز صنایع منتخب بورسی در سال 96
صنعت ما:بازار سرمايه در سال 96 تحت تأثیر 2 عامل مهم يعني افزايش قيمت نفت و نوسانات نرخ ارز خواهد بود. با افزايش قيمت نفت خام صادراتي(رشد 25درصدي نسبت به قانون بودجه سال 1395) در كنار...
وعده رییس کل بانک مرکزی برای رفع دغدغه های حقوق و مزایای کارکنان بانکها
صنعت ما:در این جلسه، موضوعات مختلفی همچون استقلال بانک مرکزی، مسائل معیشتی کارکنان و سایر موضوعات جاری بانک مطرح شد و رئیس کل اطمینان خاطر داد که با پیگیری خود و اعضای هیات عامل در سطوح مختلف، تصمیم های منطقی برای حل مشکلات اتخاذ خواهد شد.
کارمزد خدمات بانکی گران شد/تخفیف ویژه بانکها به مشتریان خاص!+ جدول
صنعت ما: بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به بانک‌های کشور تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال ۹۵ و نرخ‌های قابل وصول را اعلام کرد که طبق آن، نرخ صدور چک بانکی از ۳۷۰۰ تومان به ۵ هزار تومان افزایش یافت.
نامه ۱۵۰ فعال بورس به سیف:بانک مرکزی در برابر فاجعه بانک‌ها مسئول است/سهامداران خرد به خاك سياه بنشينند؟!
۱۵۰ فعال بازار سرمایه در نامه ای به اظهارات هفته پیش رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داده و اعلام کردند در برابر فاجعه بانکها، بانک مرکزی همانقدر مسولیت پاسخگویی دارد که سازمان بورس وظیفه حمایت از سهامداران را دارد.
گروه خودرو دوباره لیدر بازار می‌شود
با ثبت حجم معاملات قابل توجه و اقبال سهامداران
کارمندان بانک چقدر وام گرفتند؟
سهم وام ازدواج؛ 5 هزار میلیارد تومان
صنعت ما:درحالی بانک مرکزی با مخالفت ضمنی با افزایش وام ۱۰ میلیونی ازدواج اعلام کرده بانک ها پولی برای این تسهیلات ندارند که یک بررسی جزئی نشان می‌دهد،
اعلام فساد ناشی از کاهش مزایای کارکنان بانکی!
صنعت ما:اگر همزمان با کاهش حقوق و مزایای کارکنان بانکی به تناسب حقوق به نسبت هزینه های زندگی توجه نشود، زمینه بروز فساد در این بخش فراهم می شود.
زلزله مدیریتی در بورس ایران؛ نسخه جدید دولت برای بازارسرمایه
صنعت ما:۱۹ ماه پس از ریاست فطانت در سازمان بورس، حالا سومین رئیس این سازمان در دولت روحانی از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد
تصویب محدودیتی جدید در پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان بانکها
صنعت ما: بانک در هر سال می‌تواند حداکثر ۱۰ درصد از بودجه را برای تبلیغات قرض‌الحسنه، امور فرهنگی مطالعاتی و تبلیغاتی در جهت ارتقای فرهنگ بانکداری، امور عام‌المنفعه و پاداش به کارکنان تخصیص دهد که حداکثر سه درصد برای پاداش کارکنان بانک‌ها در نظر گرفته شده است،
وام ۵۰ میلیونی کالا هم آمد!
صنعت ما:نه به آن زمانی که بانک‌ها حاضر به پرداخت وام‌های خرد نیستند و نه به آن که یکباره سقف این تسهیلات را تا شش برابر مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش می‌دهند که در نمونه‌ای بارز اکنون وام هشت میلیونی کالا تا ۵۰ میلیون تومان هم قابلیت ارائه دارد!
لغو تسری مصوبه همسان‌سازی حقوق و مزایای مدیران به بیمه ایران
صنعت ما:هیات وزیران با لغو تسری مصوبه همسان‌سازی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک‌های دولتی به بیمه ایران موافقت کرد.
خبر خوب برای بازار سرمایه: نرخ سود تسهیلات بانکی به 18 درصد کاهش یافت
صنعت ما:شورای پول و اعتبار ضمن تایید و تصویب اقدام اخیر بانک ها و موسسات اعتباری در زمینه تعدیل نرخ های سود علی الحساب سپرده بانکی، نرخ سود عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را حداکثر معادل 18 درصد تعیین کرد.
کاهش نرخ سودها، بانکها در کنار مردم یا مقابل مردم!؟
صنعت ما:آن‌گونه که اخبار حاکی از آن است، سپرده‌های بانکی از روز نخست تیرماه، مشمول نرخ‌های جدید خواهند بود؛ اما قراردادهای قبلی با نرخ‌های سود بالاتر کماکان به قوت خود باقی خواهد بود و سپرده‌ها...
موسسه‌ های غیرمجاز مالی در تور قوه قضائیه
یک محاسبه ساده نشان می‌دهد که نقدینگی در اختیار این نهادها به حدود 200هزار میلیارد تومان رسیده است که از نظر کارشناسان یک بمب خطرناک زیر دیوار بازار اعتبارات به حساب می‌آید.
وزیر اقتصاد دستور کاهش نرخ سود بانکی را صادر کرد
فوري:
صنعت ما:وزیر اقتصاد خاطرنشان ساخت: برای نخستین بار در ۳۰ سال گذشته شاهد کاهش مستمر و پیوسته نرخ تورم بودیم و اکنون در اردیبهشت ماه نرخ تورم نقطه به نقطه تک رقمی را تجربه کردیم که به حدود هفت درصد رسید
اعلام ورشکستگی، ترفند جدید بدهکاران برای فرار از بدهی بانکی
صنعت ما:این ترفند به‌اندازه‌ای درسال‌های اخیر افزایش یافته است که معاون اول رئیس جمهوری درجلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ازاین موضوع به عنوان یک فساد آشکار نام می‌برد.
آیا حقوق کارمندان بانک های ربوی حرام است!؟+ جوابیه بانک مرکزی
صنعت ما: آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با بیان اینکه خدا هیچ مسلمان و حتی هیچ کافری را گرفتار بانک های ربوی نکند،گفت:
برنامه کاهش مجدد نرخ سود بانکی
صنعت ما:بزودی بانک‌ها تصمیمات تازه‌ای را درباره کاهش دوباره نرخ سود بانکی خواهند گرفت و اینبار خود بانکداران در اینباره پیشقدم شده‌اند؛ اما برخی کارشناسان معتقدند زمینه کاهش نرخ سود فراهم نیست.
اولویت پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها تعیین شد+ جزئیات
نمایندگان مجلس، اولویت در پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری را تعیین کردند.
آرشیو