کد خبر: ۸۰۸۲
تاریخ انتشار:۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
ابلاغ دستورالعمل های سنجش بهره وری به دستگاههای اجرایی
صنعت ما:با ابلاغ «دستورالعمل های سنجش بهره وری» به ۶ دستگاه و سازمان دیگر، در مجموع تاکنون دستورالعمل های سنجش بهره وری به ۲۳ دستگاه ابلاغ شده است.
به گزارش صنعت ما دکتر رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: با ابلاغ «دستورالعمل های سنجش بهره وری» به ۶ دستگاه و سازمان دیگر، در مجموع تاکنون دستورالعمل های سنجش بهره وری به ۲۳ دستگاه ابلاغ شده است.

دستورالعمل های سنجش بهره ‌وری دستگاه‌ های اجرایی کشور بر اساس بند «ت» بخش ۱۱ (اقدامات اجرایی) «برنامه جامع بهره‌ وری کشور» و مبتنی بر آخرین استانداردهای بین‌ المللی توسط سازمان ملی بهره ‌وری ایران تدوین و از سوی معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به ۵ سازمان و یک بانک ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این دستگاه ها و سازمان ها شامل سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و هم چنین سازمان ملی بهره وری ایران می شود.

در این راستا لازم است دستگاه‌ های اجرایی سه ماه پس از تاریخ ابلاغ، برنامه عملیاتی تقویم موجودی سرمایه دستگاه شامل روش کار، زمان ‌بندی و سایر جزییات را به سازمان ملی بهره‌ وری ایران اعلام کنند و بر همین اساس، زمان بندی محاسبات شاخص های بهره وری مطابق با دستورالعمل، ۶ ماه پس از ابلاغ است.

بر اساس این ابلاغیه، چنانچه زمان بندی قید شده در این ابلاغ برای سازمان ها و دستگاه های مذکور میسر نباشد، باید مراتب به این سازمان اعلام شده و زمان بندی جایگزین نیز ارائه شود. هم چنین اگر سازمان یا دستگاهی در اجرای دستورالعمل نیاز به مشاور داشته باشد، می تواند مراتب را به سازمان ملی بهره وری ایران منعکس کند و قطعا این سازمان نیز نهایت همکاری را در این زمینه به خرج خواهد داد.


به گفته وی، پیش از این دستورالعمل های سنجش بهره وری به وزارتخانه های «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «علوم، تحقیقات و فناوری»، «آموزش و پرورش»، «نفت»، «نیرو»، «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «راه و شهرسازی»، «صنعت، معدن و تجارت»، «جهاد کشاورزی»، «دادگستری»، «ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «امور خارجه»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «کشور»، «ورزش و جوانان» و «امور اقتصادی و دارایی» ابلاغ و دستگاه های مذکور اقداماتی را آغاز و گزارش هایی در این زمینه ارائه کرده اند.

مجموعه دستورالعمل های ابلاغ شده از بخش «دستورالعمل» های سایت سازمان ملی بهره وری ایران قابل دسترس است. روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران.