کد خبر: 8051
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1395 - 15:39
تعداد بازدید: 10648
آغاز روند پرداخت کمک رفاهی مستقیم به کارکنان مدت موقت صنعت نفت
صنعت ما:معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور عملیات غیرصنعتی گفت: خوشبختانه با حسن نظر وزیر نفت و تشکیل کمیته ای برای پیگیری وضع نیروهای مدت موقت، مرحله نخست پرداخت کمک هزینه معیشتی به این نیروها عملی شده است.

به گزارش صنعت ما از وزارت نفت، رضا خلیلی روز سه‎شنبه (١٧ اسفندماه) در نشست هم اندیشی مدیران منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت مسئله نیروی انسانی، گفت: نیروی انسانی مهم‎ترین سرمایه هر سازمانی است و شرکت ملی نفت ایران نیز سرمایه انسانی بسیار ارزشمندی دارد که خدمت به این نیروها وظیفه مدیریت منابع انسانی است.

وی ارزیابی و آموزش بدو استخدام را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: نیروی انسانی در بدو استخدام نیاز به ارزیابی صحیح دارد تا بتواند در آینده در سمت مناسبی فعالیت کند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور عملیات غیرصنعتی همچنین بر لزوم بازنگری در قوانین و مقررات مربوط به منابع انسانی تاکید کرد و گفت: متاسفانه امروز نیروی انسانی گاهی دچار سردرگمی می شود و نیاز است در قوانین محدود کننده بازنگری و قوانین تسهیل کننده که سبب چابک‎سازی سازمان می شود، جایگزین شود.

پیگیری مشکلات منابع انسانی در کمیته‎ای ویژه

خلیلی از تشکیل کمیته‎ای برای رسیدگی به وضع نیروی انسانی خبر داد و گفت: این کمیته مشکلات همه نیروهای ستادی و عملیاتی را پیگیری خواهد کرد و نخستین نشست آن پس از تعطیلات نوروز برگزار می‎شود.

وی از مدیران منابع انسانی شرکت‎ها خواست تا مشکلات مقرراتی منابع انسانی شرکت خود را به این کمیته اطلاع دهند و تاکید کرد: وظیفه ماست که مشکلات مقرراتی را به مدیران بالادستی و هیئت مدیره انتقال دهیم.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور عملیات غیرصنعتی در این نشست با تاکید ویژه بر بحث بومی‎سازی نیروهای عملیاتی، بیان کرد: در سال‎های گذشته شاهد بودیم حضور نیروهای بومی در مناطق عملیاتی مداوم تر و موثرتر بوده است و لازم است که در برنامه ریزی برای استخدام‎های آینده نیروهای بومی در اولویت قرار گیرند.

ضرورت تقویت هنرستان‎های فنی و حرفه‎ای در جنوب

خلیلی افزود: باید هنرستان های فنی و حرفه ای را در جنوب کشور فعال کنیم، زیرا نیروها در این آموزشگاه‎ها با گذراندن دوره‎های علمی و عملی در کنار یکدیگر، آمادگی بسیاری برای محیط کار پیدا می‎کنند.

وی در ادامه این جلسه رسیدگی به وضع نیروهای قرارداد مدت معین، قرارداد مدت موقت و پیمانکاری را نیز از وظایف مدیریت منابع انسانی دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با حسن نظر وزیر نفت و تشکیل کمیته ای برای پیگیری وضع نیروهای مدت موقت، در مرحله نخست پرداخت کمک هزینه معیشتی به این نیروها عملی شده است و امیدواریم در مرحله دوم نیز با مدون کردن حق و حقوق این دسته از نیروها، وضعیت پرداختی های آنان را اصلاح کنیم.

به گزارش شانا، با توجه به دستور و تاکید مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت مبنی بر پرداخت کمک رفاهی مستقیم به کارکنان قراردادی مدت موقت، با تصویب شورای اداری و استخدامی صنعت نفت تعهد شد که به میزان ١٠ درصد حقوق و مزایای دریافتی سالانه کارکنان قراردادی مدت موقت (حداقل ٢٠ میلیون ریال و حداکثر ٤٠ میلیون ریال) به کارکنان یادشده پرداخت شود.

وضع نیروهای پیمانکاری بررسی می‎شود

وی همچنین با اشاره به بخشنامه ای که وزیر نفت به تازگی در باره نیروهای پیمانکاری ابلاغ کرده اند، عنوان کرد: در سال ٩٦ قراردادهای پیمانکاران بررسی خواهد شد و اوضاع این نیروها نیز بهبود خواهد یافت.

به گزارش شرکت ملی نفت ایران، معاون وزیر نفت با اشاره به اهمیت ورزش برای روحیه و سلامت کارکنان، گفت: به تازگی برای استفاده نیروهای قرارداد مدت موقت از امکانات ورزشی شرکت نفت مجوزی دریافت کرده‎ایم و از شرکت‎ها می خواهیم به گونه ای برنامه ریزی شود که این کارکنان از امکانات موجود استفاده کنند.

خلیلی ورزش همگانی و قهرمانی درون شرکتی را بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: شرکت‎ها تلاش کنند مسابقات دوره ای درون و میان شرکت‎ها را راه اندازی کنند تا هم سلامت کارکنان و هم روحیه رقابت سالم و کار گروهی ارتقا یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: