کد خبر: 8045
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1395 - 22:45
تعداد بازدید: 9449
صنعت ما:در این ابلاغیه که به امضای مهندس بیژن زنگنه رسیده آمده است: از آنجا که سامانه اطلاعاتی مناسبی با محوریت و مدیریت معاونت...
سامانه نماگر صنعت نفت فعال شد
وزیر نفت در نامه ای خطاب به معاونان، مدیران عامل چهار شرکت اصلی، مشاوران و مدیران واحدهای ستادی مستقل مواردی را برای ایجاد انضباط مدیریتی در تدوین و بهره گیری از آمار در صنعت نفت ابلاغ کرد.

به گزارش صنعت ما از وزارت نفت، در این ابلاغیه که به امضای مهندس بیژن زنگنه رسیده آمده است: از آنجا که سامانه اطلاعاتی مناسبی با محوریت و مدیریت معاونت برنامه ریزی وزارت‌خانه برای درج آمار و اطلاعات اصلی صنعت نفت فعال و قابل استفاده شده (سامانه نماگر صنعت نفت)، بنابراین برای آغاز اقدام عملی به منظور برطرف کردن این مشکل و با هدف پرهیز از تشتت در ارائه آمار، روزآمد کردن، تدقیق آمار و اطلاعات و ایجاد انضباط مدیریتی برای اجرای دقیق ابلاغ می شود.

در بند یک این ابلاغیه آمده است که شورای ساماندهی آمار و اطلاعات صنعت نفت، زیر نظر معاون برنامه ریزی وزارتخانه با شرکت مدیرکل فناوری اطلاعات، مدیران برنامه ریزی تلفیقی شرکت‎های اصلی و مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات نفتی برای راهبری، توسعه و بهبود عملکرد سامانه یادشده تشکیل می‎دهد.

در شرح نبصره این بند آمده است که به تشخیص معاون برنامه ریزی، حسب ضرورت می توان از اشخاص دیگر نیز برای حضور در نشست‎های شورا دعوت کرد.

در دومین بند این ابلاغیه نیز تصریح شده است که شرکت‎ها و واحدهای تابعه صنعت نفت مکلفند به منظور روزآمدکردن آمار و اطلاعات سامانه یادشده، با معاونت برنامه ریزی همکاری کنند.

بر اساس بند سوم این ابلاغیه، شرکت‌ها و واحدهای تابعه صنعت نفت، مکلفند در مواردی که برای آنها در سامانه یادشده، اطلاعات و آمار وجود دارد، در محاسبات، انتشارات و گزارش های خود فقط به آن آمار استناد کرده و در این موارد به جد از کاربرد آمار و اطلاعات دیگر پرهیز کنند.

در بند پایانی این ابلاغیه نیز تاکید شده است که اگر در مواردی به تشخیص واحد یا فردی از همکاران، پاره ای از آمار و اطلاعات مندرج در سامانه یادشده، نادرست باشد، باید فوری نسبت به بازتاب اطلاعات درست به مسئول سامانه با ذکر دلایل و مستندات خود اقدام کنند و تا زمان اصلاح و درج اطلاعات درست، فرد یا واحد یادشده (حتی اگر برای ایشان، در نادرستی اطلاعات یقین حاصل شده باشد)، مجاز نیستند که در تهیه گزارش‎های رسمی یا انتشارات، از اطلاعاتی جز آنچه در سامانه یادشده آمده، استفاده کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: