کد خبر: 8010
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1395 - 15:07
تعداد بازدید: 9592
صنعت ما: معمولاً پرداخت حقوق به کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی کوچک بسیار کمتر از بانک‌های خصوصی بزرگ و همچنین بانکهای دولتی بوده است.
به گزارش صنعت ما از دیرباز کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری همواره میزان حقوق دریافتی خود را با یکدیگر تطبیق می دهند. معمولاً پرداخت حقوق به کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی کوچک بسیار کمتر از بانک‌های خصوصی بزرگ و همچنین بانکهای دولتی بوده است.

اختلاف پرداختی ها معمولا در آیتم هایی نظیر حقوق پایه، حق خود پرداز، بدی آب و هوا، حق تحویلداری، حق جذب، فوق العاده شغل، اضافه کاری، فوق العاده های رفاهی و غیره است. البته این مزایا تنها در برخی بانک های دولتی و بانک های خصوصی بزرگ است و بسیاری از موسسات مالی و اعتباری کوچک و همچنین بانکهای خصوصی دیگر این چنین نیست.

این تفاوت میزان حقوق دریافتی همواره مورد اعتراض بسیاری از کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری است. البته اختلاف بین کارمندان تنها در میزان پرداخت حقوق نیست و در پرداخت تسهیلات پرسنلی نیز این اختلاف رایج است.

مهمترین تسهیلات کارمندان بانک وام مسکن است که در برخی بانک ها کمتر از ۷۰ میلیون تومان و در برخی بانک‌های دیگر تا ۱۵۰ میلیون تومان نیز دیده شده است. نبود قانون مشخص و مدون برای حقوق و مزایای کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری باعث به وجود آمدن این گونه مشکلات شده است.

خوب است که شورای هماهنگی بانکها که همواره جلسات بسیاری را در خصوص نرخ‌های سود سپرده برگزار می کند در یکی از جلسات خود به وضعیت معیشت کارمندان بانکها و موسسات و همچنین لزوم یکپارچه سازی اقدام کنند تا رضایت همگانی در این خصوص ایجاد شود.اخبار بانک.

بانک ها براساس عملکرد پاداش و کارانه نمی دهند

محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بحث حاکمیتی نباشد،بانک های دولتی ورشکسته می شوند،گفت:علت ورشکستگی بانک ها مدیریت ناکارآمد آنها است،زمانی که عزل و نصب و فرآیند بانک ها به عنوان یک موسسه اقتصادی،سیاسی می شود صرفه اقتصادی و مدیریت کارا و اثربخش معنای خود را از دست می دهد.

وی با تاکید بر اینکه سیاسی کردن بانک ها به اعمال دستورات جناحی منجر می شود، افزود:بانک که ذاتا یک موسسه اقتصادی است،زمانی که مدیریت سیاسی شود،طبیعتا خروجی آن زیان ده می شود.

بانک ها در مقاطعی تسهیلات آنچنانی می دهند و در مقاطعی جلوی اعطای تسهیلات را می گیرند و عملا تصمیمات بر اساس صرفه و صلاح اقتصادی بانک نیست. زمانی که رقابت وجود نداشته باشد،طبیعتا مدیریت بانکها برای استفاده از نوآوری و روش های نوین مدیریت در پیشرفت مجموعه تلاش نمی کنند.

عثمانی افزود:زمانی که رقابت نباشد،هیچ شخصی تمایل و تلاشی برای بهتر بودن انجام نمی دهد و این عامل سبب می شود که هزینه اداره بانک ها بسیار سنگین و رقابت بانک ها بیشتر برای نشان دادن پرستیژ اداری شود.

وی با بیان اینکه هزینه های مبلمان و تشکیلات اداری بانک ها بسیار سنگین است، ادامه داد:این همه تغییرات پی در پی هزینه های زیادی برای بانک ها دارد، اما چیزی به کارآمدی بانک اضافه نمی کند.

مدیریت اقتصادی بر بانک ها حاکم نیست

این نماینده مردم درمجلس دهم،اظهارداشت:مدیریت اقتصادی بر بانک ها حاکم نیست و افراد زبده و توانمند که بتوانند کشتی بانک ها را به سرانجام برسانند، سکانداری بانک ها را بر عهده ندارند. بانک های دولتی براساس سهم بندی شکل می گیرد و هر وزارتخانه سهمی در هیئت مدیره دارد که خروجی آن وضعیت نابسامان مالی بانک ها می شود.

پاداش به حقوق مستمری کارکنان بانک تبدیل شده است

عثمانی با اشاره به اینکه پرداختی های بانکی متناسب با فعالیت پرسنل و نیروهای آن نیست،ادامه داد:بانک ها براساس عملکرد به مدیران و کارکنان پاداش و کارانه نمی دهند و با هر عملکردی به پرسنل کارانه و پاداش می دهد و پاداش به حقوق مستمری تبدیل شده که برای فعالیت در کارکنان و مدیران ایجاد انگیزه نمی کند.خانه ملت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: