کد خبر: 8002
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 - 11:16
تعداد بازدید: 3742
وزیر کار با اعلام این خبر که بازنشستگان را در دارایی‌های صندوق بازنشستگی سهیم کرده‌ایم، گفت: 200 هزار بازنشسته در سهام بیمه ملت شریک شده‌اند.
به گزارش صنعت ما، علی ربیعی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه صندوق های بازنشستگی که در مصلی تهران برگزار می‌شود، با بیان اینکه هنوز نقش و فعالیت اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در کشور به درستی شناخته شده نیست، اظهار داشت: در اغلب کشورهای دنیا به خصوص کشورهایی که نظام تامین اجتماعی بر اساس نظام انفرادی است، بخش مطمئن فعالیت اقتصادی صندوق‌ها هستند.

وی افزود: اما در کشور ما فعالیت اقتصادی صندوق‌ها با نارسایی آغاز شد که دولت‌ها معمولا به عنوان رد دیون خود به صندوق‌ها، حق انتخاب را از صندوق‌ها گرفته بودند و شرکت‌هایی که در بحث خصوصی نامناسب بودند به صندوق‌ها واگذار شدند و سرمایه صندوق‌ها را تشکیل دادند.

ربیعی افزود: زمانی که صندوق‌ها خود اقدام به سرمایه‌گذاری کردند، هوشمندانه بود و خوشبختانه در حال حاضر ارزش دارایی 4 صندوق در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ١١٠ هزار میلیارد تومان است.

وزیر کار تأکید کرد: در حقیقت نوعی تقسیم عادلانه و نوعی بخش خصوصی گسترده است که آحاد مردم در آن حضور دارند و در صندوق تامین اجتماعی نیز بیش از 40 میلیون نفر سهامدار هستند و در واقع صندوق‌ها به نوعی ابزار عادلانه کردن اقتصاد به شمار می‌روند.

وی گفت: خروج از بنگاه‌داری و حرکت به سمت شفافیت مسائل مالی و اطلاعاتی در همه صندوق‌ها ظرف یک سال برنامه ریزی شد و همه می‌توانند آن را مشاهده کنند و ٧٠ درصد فعالیت ما وارد بورس شده است و تلاش داریم بقیه فعالیت ها را هم وارد بورس کنیم.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه بنا داریم تا بازنشستگان و مردم را در دارایی‌های صندوق سهیم کنیم، گفت: برای نمونه با خرید سهام بیمه ملت بیش از 200 هزار بازنشسته سهامدار این شرکت بیمه‌ای شدند و قصد داریم این روال را در آینده ادامه دهیم./فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: