کد خبر: 7992
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1395 - 15:36
تعداد بازدید: 7282
شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت صانع با هدف مطالعه میدان گازی کیش تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
به گزارش صنعت ما بنقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیین امضاء تفاهمنامه مطالعاتی با هدف توسعه میدان گازی کیش روز گذشته (سه شنبه؛ ۱۹ بهمن ماه) با حضور سید نور الدین شهنازی زاده؛ مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه نفت، داوود رضا ربانی؛ رئیس هئیت مدیره شرکت صانع و جمعی از مدیران هر دو شرکت در محل ساختمان شماره ۱ شرکت متن برگزار شد.
بر اساس این تفاهمنامه همکاری، در صورت موافقت نهایی، پس از پایان دوره سه ماهه مطالعاتی توسط شرکت صانع، تامین مالی بخشی از فعالیت های فاز یک طرح، احداث تاسیسات، خط لوله و چاه های دریایی در توسعه بالادستی فاز های ۲ و ۳ میدان گازی کیش بر عهده این شرکت خواهد بود.
همچنین با موافقت نهایی در خصوص اجرایی شدن این تفاهمنامه، شرکت صانع موظف خواهد بود تا با هزینه خود تاسیسات فرآورشی لازم به منظور شیرین سازی گاز میدان و جدا سازی +C۲ را در منطقه گرزه اجرا کند. گاز شیرین و سبک خروجی از این تاسیسات جهت انتقال به شبکه سراسری گاز کشور نیز تحویل شرکت ملی نفت ایران خواهد شد.
میدان گازی کیش نیز در زیر جزیره کیش (واقع در آب های خلیج فارس) در جنوب غربی بندر لنگه تا شمال غربی جزیره سیری، در جوار جزایر هندورابی و در شرق جزیره لاوان قرار دارد و پس از میدان پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی خلیج فارس به شمار می رود. هم اکنون فعالیت های طرح در فاز یک توسعه آن جهت تولید یکهزار میلیون فوت مکعب گاز در روز در بخش های حفاری و احداث خطوط لوله در جریان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: