کد خبر: 7987
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 - 13:35
تعداد بازدید: 6033
صنعت ما: رئیس روابط کار و مددکاری شرکت ملی نفت ایران اجرایی کردن طرخ های حمایتی با رویکرد نوسعه رفاه برای کارکنان و خانواده های آنها را از مهمترین اولویت های این امور برشمرد.
به گزارش صنعت ما بنقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیست و دومین نشست رؤسا و کارشناسان بهبود روابط‌کار و امور اجتماعی شرکت ملی نفت، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های تابعه به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد.این نشست با هدف هم‌اندیشی و یافتن راهکارهای مناسب در جهت حل مشکلات کارکنان و خانواده های آنها در سالن کنفرانس اداره مرکزی شرکت نفت گچساران تشکیل شد.

در این نشست علاوه بر رؤسای بهبود روابط کار و امور اجتماعی شرکت های تابع مناطق نفتخیز جنوب، ایرج اسدی آرا؛ رییس روابط کار و امور اجتماعی مناطق نفتخیز جنوب نیز حضور داشت.
رئیس روابط کار و مددکاری شرکت ملی نفت ایران در این جلسه با تبریک ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: بخش عظیمی از خانواده صنعت نفت ایران در جنوب قرار گرفته است و از این جهت سازمان نگاه ویژه ای به جنوب دارد.
وی با اشاره به برنامه های پیش رو در این سازمان خاطرنشان کرد: موضوع خدمات مشاوره ای یکی از موضوعات مهم در اداره بهبودکار و مددکاری شرکت است و این مهم باید در اولویت اساسی شرکت ها قرار بگیرد.
اسدی آرا افزود: فعال کردن کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی یکی دیگر از اولویت های اساسی روابط کار و مددکاری شرکت ملی نفت ایران است.
وی اجرایی کردن طرح های حمایتی با رویکرد توسعه رفاه برای کارکنان و خانواده های آنها را از مهمترین برنامه های سازمان دانست و بیان کرد: نگاه سازمان در نفت همواره به خانواده های پرسنل بوده است و این رویکرد با خدمات مشاوره ای باید تقویت شود.
رییس روابط کار و مددکاری شرکت ملی نفت ایران به پروژه نشاط سازمانی اشاره و تصریح کرد: نشاط سازمانی با شاخصه های علمی و بررسی موجود نشاط اجتماعی و شناسایی راهکارهای نشاط سازمانی از دیگر برنامه های پیش رو و اولویت‌دار حوزه روابط کار و مددکاری شرکت ملی نفت ایران است.
وی تاکید کرد: پس از بررسی های به عمل آمده یکی از شاخصه های اصلی بحث نشاط در سازمان و شرکت مبحث عدالت است.
اسدی آرا در ادامه به موضوع نیروهای غیر رسمی در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم در سال های اخیر بحث این نیروها بود که روابط‌کار و امور اجتماعی شرکت ملی نفت ایران نیز در این راستا آماده هر گونه همکاری است.
ویصندوق آتیه و راه اندازی پرتال مددکاری، تقویم بازدید از تأسیسات عملیاتی، بررسی مشکلات کارکنان در حال بازنشستگی را از دیگر موضوعات در دست اقدام این امور عنوان کرد.
در ادامه این نشست بهرام کرمی؛ رییس بهبود روابط کار مناطق نفتخیز جنوب با ارائه گزارش از روند اقدامات انجام شده در سطح شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب، بیان کرد: بهبود روابط کار سعی کرده است بر اساس وظایف به اهداف سازمانی خود عمل کند
 وی نگاه حرفه ای، واقع گرایانه، عدالت گرایانه و محروم گرایانه را از اولویت های اساسی مناطق نفتخیز جنوب برشمرد و خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی حل مشکلات نیروهای ارکان ثالث و نیروهای قراردادی در نفت است و سعی ما بر این است که بتوانیم مشکلات این نیروها را حل کنیم.
 احمد پورهادی؛ مدیر فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ادامه این جلسه افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در بین شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب شرایط ویژه ای دارد.
 وی به گستردگی شرکت نفت و گاز گچساران در حوزه چهار استان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: صعب‌العبور بودن مسیرهای کارکنان عملیاتی این شرکت در حوزه این شرکت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
پورهادی با بیان اینکه این شرکت دومین تولید کننده نفت در جنوب است تصریح کرد: توجه به نیروهای عملیاتی، ارتقاء سمت ها، تشویق های مادی و معنوی ، رفع تنگناها از جمله مواردی است که در بازدید مدیران از تأسیسات عملیاتی از سوی کارکنان مطرح می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: