کد خبر: 7976
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1395 - 22:55
تعداد بازدید: 1794
صنعت ما:تصویبنامه هیات وزیران درخصوص پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور درمورد نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت. این مقرره در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ هیئت وزیران تصویب و با شماره ۱۴۲۰۵۹مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.
تصویبنامه هیات وزیران درخصوص پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور درمورد نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت. این مقرره در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ هیئت وزیران تصویب و با شماره ۱۴۲۰۵۹مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۵ (عیدی) کارکنان دولت را مبلغ ۷۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرد.


جهت دانلود اصل ابلاغیه اینجا را کلیک کنید.

تعیین عیدی کلیه گروههای حقوق بگیر کارمندی

هیات دولت ، به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت)، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۵ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت نمایند.

ممنوعیت هر گونه پاداش مشابه

همچنین براساس تصمیم هیات وزیران، پرداخت هر گونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه ممنوع است و ذی‌حسابان و مدیران امور مالی دستگاه های اجرایی مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

عیدی کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت

پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) موضوع این بند به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۵ بوده و در هر حال میزان عیدی این‌گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفا

علاوه بر این، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق‌های بازنشستگی و صندوق معذوریت و از کارافتادگی جهاد کشاورزی، صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز مبلغ ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی ذیربط قابل پرداخت است.

عیدی کارمندان زن مشمول خدمت نیمه وقت بانوان

لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌نامه، تمام وقت محسوب می‌شود و معلمان حق‌التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌نامه خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: