کد خبر: 7957
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1395 - 22:53
تعداد بازدید: 4012
از میان میلیاردرهای دنیا، ۱۰ نفر آنها جوان هستند و سن‌شان زیر ۳۵ سال است. آنها با تلاش و پشتکار و شم اقتصادی قوی توانستند چنین ثروت کلانی را بر هم بزنند.

به گزارش صنعت ما از میان میلیاردرهای دنیا، ۱۰ نفر آنها جوان هستند و سن‌شان زیر ۳۵ سال است. آنها با تلاش و پشتکار و شم اقتصادی قوی توانستند چنین ثروت کلانی را بر هم بزنند. این عده از "یک درصدی‌ها” واقعاً از جوانی شان بیش ترین استفاده را برده اند. در ادامه با ۱۰ برترین میلیاردر جوان کمتر از ۳۵ سال سن آشنا می شویم.

۱۰ برترین میلیاردر جوان کمتر از ۳۵ سال سن

فهرستی از چندین میلیاردر جوان زیر ۳۵سال توسط موسسه ی وِلت ایکس تهیه شده است که زیر سلطه‌ی "فناوری آفرینان” مرد است و نشان می‌دهد از آن میان بیش از یک نفر از دانشگاه ترک تحصیل کرده است. چهره‌ی مشهور فیس‌بوکی در بالاترین رتبه قرار دارد: مارک زاکربرگ فیس بوک، که ۴۱.۶میلیارد دلار ثروت خالص‌اش است از بقیه‌ی فهرست با فاصله‌ی زیادی پیشی گرفته است.

این شبکه‌ی اجتماعی کمک کرد دو تا از ۵ نفر برتر این فهرست، داستین موسکوویتز و ادورادو ساورین، بخت و اقبال گسترده‌ای نصیب‌شان شود. این دو نفر، که به ترتیب ثروت‌شان ۹،۳میلیارد دلار و ۵،۳میلیارد دلار، است پیش از این‌که به دنبال ماجرا‌جویی فناوری خودشان بروند با مارک زابرگ مشترکاً فیس بوک را تأسیس کردند.

موفقیت در هم‌کوبنده و پر سر و صدای وب‌گاه "ایر بی ان بی” نام سه نفر را در فهرست ما قرار داده است. ناتان بلشارچیک، برایان چسکی، و جو گِبیا که مشترکاً "اِیر بی ان بی” را تأسیس کردند هر کدام ثروت شخصی ۳میلیارد دلاری‌شان را به لطف وب‌گاه اجاره‌ی آپارتمان کوتاه‌مدت خود دارند. این شرکت که در ۲۰۰۸ تأسیس شد بازار هتل‌داری سنتی را به چالش کشید و حالا در بیش از ۳۴،۰۰۰ شهر در سراسر دنیا فعالیت می‌کند.

زنان دو جایگاه از بین ۱۰برترین ثروتمند زیر ۳۵ را به خود اختصاص داده‌اند، که نفر اول این دو، یانگ هیویان، وارث املاک و مستغلات چاینیز(چینی‌ها) رتبه‌ی ۳ فهرست را با ثروت خالص ۵،۹میلیارد دلار احراز کرده است.

هولمز در ۱۹سالگی دانشگاه استنفورد را با یک طرح انقلابی برای راه‌اندازی شرکت خود ترک کرد. ترانوس که در ۲۰۰۳ تأسیس شد با انجام آزمایش‌های خون سریع و کم درد در صنعت تشخیص آزمایشگاهی برای خودش جایی را دست و پا کرده است، و پتانسیل تغییر مراقبت‌های درمانی برای میلیون‌ها آمریکایی را دارد.

بسیاری از جوانان که در این فهرست هستند، مثل هولمز، ثروتشان را خودشان ساخته‌اند. ایالات متحد به همراه چین، برزیل، و سوئد مجموعه‌ای از میلیاردرهای جوان را تولید کرده‌اند که فهرست ۱۰برترین ما را تشکیل می‌دهند.

یک نکته‌ی بسیار مهم: اسنپ چت که ایوان اشپیگل یکی از موسسان آن است. وی در ۲۵سالگی جوان‌ترین شخص در فهرست ۲۰جوان میلیاردر زیر ۳۵سال است که جایگاه ۱۵ را با ۱.۹ میلیارد دلار دارد. اپلیکشن پیام‌رسانی مشهور وی پس از رد پیشنهاد خرید ۳میلیارد دلاری فیس بوک در ۲۰۱۳ حالا آماده‌ی عرضه‌ی عمومی است.

در این‌جا فهرست ۱۰برترین ثروتمند زیر ۳۵سال آمده است:

۱. مارک زاکربرگ، ۴۱.۶ میلیارد دلار، فیس بوک

۲. داستین موسکوویتز، ۹.۳ میلیارد دلار، آسانا

۳. یانگ هویان، ۵.۹ میلیارد دلار، کانتری گاردنز هلدینگ

۴. ادورادو ساورین، ۵.۳ میلیارد دلار، ۹۹

۵. اسکات دانکن، ۵ میلیارد دلار، انترپرایز پراداکت پارتنرز

۶. الیزابت هولمز، ۴.۵ میلیارد دلار، ترانوس

۷. ناتان بلشارچیک، ۳ میلیارد دلار، ایر بی ان بی

۸. برایان چسکی، ۳ میلیارد دلار، ایر بی ان بی

۹. جو گِبیا، ۳ میلیارد دلار، ایر بی ان بی

۱۰. توماس پرس‌سان، ۲.۷ میلیارد دلار، هنس اند موریتز

منبع:بازده

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: