کد خبر: 7894
تاریخ انتشار: 02 بهمن 1395 - 14:22
تعداد بازدید: 4020
دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا دیروز پس از مراسم تحلیف و حضور در کاخ سفید در واشنگتن نخستین فرمان های اجرایی خود را در مقام رییس جمهور به امضاء رساند.
عصر ایران - دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا دیروز پس از مراسم تحلیف و حضور در کاخ سفید در واشنگتن نخستین فرمان های اجرایی خود را در مقام رییس جمهور به امضاء رساند. در تصویر زیر ترامپ در کنار معاون و مشاورانش در حال امضای نخستین فرمان های اجرایی خود است. ترامپ در تصویر زیر با چرخش یک خودکار قانون بیمه درمان همگانی موسوم به " اوباماکِر" را که از میراث های دوران رییس جمهور پیشین است، لغو کرد.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که پس از پایان مراسم تحلیف مستقیما به کاخ سفید رفت، دستوری را امضا کرد که طبق آن سازمان‌های دولتی موظف می‌شوند تا "از اجرای مفادی که به ایالات، شرکت‌ها و افراد بار مالی وارد می‌کند، چشم‌پوشی کرده، به تعویق انداخته، معاف کرده و یا به تاخیر بیندازند."
ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی قول داده بود تا به محض روی کار آمدن میراث بهداشت و درمان باراک اوباما را لغو کند. ترامپ همچنین خواستار انجام تلاش‌هایی شد تا انعطاف‌پذیری بیشتری به ایالات برای اجرای برنامه‌های بهداشت و درمان داده شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: