کد خبر: 7848
تاریخ انتشار: 27 دی 1395 - 19:24
تعداد بازدید: 4113
صدای تیراندازی و شلیک متوالی گلوله ضد هوایی دقایقی پیش در تهران به گوش رسیده است. این صدا درمناطق مختلفی از تهران از جمله میدان ولی عصر تا خیابان انقلاب و خیابان بهشتی به گوش رسیده است.

دقایقی پیش در حوالی منطقه انقلاب تهران سامانه‌های پدافند هوایی مستقر در منطقه اقدام به شلیک گلوله کردند. علت شلیک هنوز مشخص نیست.

شنیده شدن صدای تیراندازی در مرکز تهران

برخی گزارش ها از این حکایت دارد که پدافند تهران متوجه وجود شی ناشناسی در آسمان تهران در محدوده میدان انقلاب شده و بلافاصله اقدام به شلیک ضد هوایی به سمت آن کرده است.

شی ناشناش را پدافند بیت ساقط کرد
علی اصغر ناصربخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شیء مورد هدف قرار گرفته هلی شات (ریز پرنده ای که در مناطق مرکزی تهران در پرواز بود) بوده و توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت و ساقط شد. پس از رویت این (هلی شات) پدافند هوایی بیت و دانشگاه به سمت این شی شلیک کردند و نهایتا پدافند هوایی دانشگاه این ریزپرنده را ساقط کرد.

وی در ادامه افزود: هنوز معلوم نیست این ریزپرنده متعلق به کدام نهاد و سازمان بود که با پیدا کردن لاشه آن تحقیقات آغاز می‌شود. اکنون تحقیقات در حال انجام شدن است.

واکنش وزارت کشور
قائم مقام وزیر کشور گفت: در حال پیگیری منشا و دلیل صدای تیراندازی‌های دقایقی قبل هستیم.

محمد حسین مقیمی درباره شلیک ضد هوایی که دقاقی پیش در حوالی محدوده انقلاب شنیده شد گفت: من هم فقط صدای شلیک تیر را شنیدم و اطلاعی از جریان ندارم و خبری هم به دستم نرسیده است.

گفت: در حال پیگیری منشا و دلیل صدا هستیم.

واکنش مردم به شلیک پدافند هوایی در تهران


شنیده شدن صدای تیراندازی در مرکز تهران

جت‌های نیروی هوایی بلند شدند

جت‌های نیروی هوایی در آسمان تهران در پی شلیک‌های پیاپی ضدهوایی‌ها در حال گشت‌زنی هستند.

بازار داغ روایت های مختلف از کوادکوپتر
کوادکوپتر بود اما منطقه را ترک کرد

خبرگزاری تسنیم جزئیات جدیدی از شلیک به سوی یک کوادکوپتر در تهران منتشر کرد. این خبرگزاری نوشت:‌ عصر امروز یک فروند کوادکوپتر در حال نزدیک‌شدن به منطقه پرواز ممنوع در تهران از منطقه میدان ولیعصر بوده که شناسایی شد. این کواکوپتر، مشخص نیست که متعلق به چه کسی بوده اما به دلیل نزدیک شدن به منطقه پرواز ممنوع، با هوشیاری به موقع قرارگاه پدافند هوایی ارتش، هدف قرار گرفت. این کوادکوپتر، پس آغاز شلیک‌ها به سوی پرنده، تغییر مسیر داده و منطقه را ترک کرده است.

ریزپرنده اطراف بیت بود و منهدم شد
روایت معاون امنیتی- انتظامی فرمانداری تهران اما کاملا متفاوت است. هم در مورد مکان حادثه و هم درباره نتیجه آن.

به گفته او: هلی شات (ریز پرنده ای که در مناطق مرکزی تهران در پرواز بود) توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت و ساقط شد. علی اصغر ناصربخت به ایسنا گفت: پس از رویت این ریزپرنده پدافند هوایی بیت و دانشگاه به سمت این شی شلیک کردند و نهایتا پدافند هوایی دانشگاه این ریزپرنده را ساقط کرد. وی در ادامه افزود: هنوز معلوم نیست این ریزپرنده متعلق به کدام نهاد و سازمان بود که با پیدا کردن لاشه آن تحقیقات آغاز می‌شود. اکنون تحقیقات در حال انجام شدن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: