کد خبر: 7822
تاریخ انتشار: 26 دی 1395 - 18:37
تعداد بازدید: 1117
مدیر مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو از طراحی و تولید دو محصول جدید پژو ۲۰۷A صندوق‌دار و دنا پلاس خبر داد.
به گزارش صنعت ما، کیوان وزیری امروز در نشستی خبری اظهار کرد: طراحی این دو  محصول در مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو و با بهره‌گیری از فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام و با استفاده از توان متخصصان ایرانی صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که طراحی این دو محصول در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: برای طراحی پژو ۲۰۷A صندوق‌دار ۵۰ میلیارد تومان و دناپلاس ۵۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

مدیر مرکز تحقیقات گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید انبوه پژو ۲۰۷A صندوق‌دار از اسفندماه سال جاری آغاز شده و نیمه اول شهریورماه سال آینده عرضه خواهد شد. قیمت این محصول به طور میانگین ۴ – ۵ میلیون تومان گران‌تر از محصول فعلی خواهد بود.

وی افزود: در دناپلاس استانداردهای ایمنی این خودرو افزایش یافته و عرضه آن تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

وزیری با بیان این‌که قیمت دناپلاس به طور میانگین سه تا چهار میلیون تومان گران‌تر از خودروی دنا فعلی خواهد بود، تصریح کرد: عرضه دنا اتوماتیک و همچنین دنا با موتور توربوشارژ نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در پاسخ به این‌که با توجه به آنکه طراحی پژو ۲۰۷A صندوق‌دار در ایران خودرو صورت گرفته است چرا آرم شرکت پژو بر روی این خودرو قرار دارد، ادامه داد: به هرحال اگر آرم پژو را از روی این خودرو برداریم کار اصیل و درستی نخواهد بود. ۲۰۷A صندوق‌دار اگر چه آرم پژو را دارد اما طراحی آن به‌طور کامل در مرکز تحقیقات ایران خودرو صورت گرفته است و از مرکز ایران نیز به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: