کد خبر: 7420
تاریخ انتشار: 23 آذر 1395 - 17:45
تعداد بازدید: 483
صنعت ما: محمد ابوالحسنی تهیه کننده دیرین دیرین در مطلب کوتاهی از روال انحصارگرایی آپارات به شدت انتقاد کرده و چنین نوشت:
به گزارش صنعت ما، محمد ابوالحسنی تهیه کننده دیرین دیرین در مطلب کوتاهی با عنوان "این  حق کشی است" از روال مدیریت آپارات به شدت انتقاد کرده و چنین نوشت:

۱۵ و ۱۶ آذرماه به دعوت اداره ‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در چهار دانشگاه استان سخنرانی و با بسیاری از دانشجویان و جوانان مازندرانی فعال در حوزه تولید محتوا، گفتگو کردم. استعدادهایی برتر و جوانانی خلاق که عده‌ای سودجو با سوءاستفاده از محدودیت‌های قانونی با انحصارگرایی و تمامیت‌خواهی کار را بر آن‌ها سخت کرده و راه پیشرفت آن‌ها را سد کرده‌اند.

به گزارش صنعت ما، ابوالحسنی در ادامه نوشته است:در دنیا، یوتیوب بستر مناسبی را برای درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا به وجود آورده و درآمدی که از محل انتشار ویدیوهای مردم به دست می آورد را با آن‌ها تقسیم می‌کند. به عنوان نمونه، تنها یک نفر در سال
۲۰۱۶ از محل تولید و انتشار ویدیوهای خود در بستر یوتیوب ۱۵ میلیون دلار درآمد داشته است.

در نقطه مقابل، وبگاه آپارات در ایران با تمامیت‌خواهی و انحصارطلبی راه را بر روی گسترش تولید محتوای بومی و درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا بسته است. در ابتدای ویدیوهای ساخته‌شده توسط مردم، تبلیغات قرار می‌دهد و از این‌طریق درآمد میلیاردی کسب می کند اما هیچ سهمی به سازندگان آن ویدیوها نمی‌دهد!!

اکنون که با فیلتر بودن یوتیوب، عملاً امکان انتشار ویدیو در آن و درآمدزایی برای تولیدکنندگان داخلی محتوا مقدور نمی باشد، لازم است مراکز ذی‌ربط براساس پروتکل‌های بین ‌المللی، ضمن برخورد جدی با وبگاه آپارات، از ادامه این تمامیت‌خواهی، بی‌عدالتی و ظلم به تولیدکنندگان محتوا جلوگیری کنند.

به امید اشتغالزایی و توسعه کسب و کارهای پایدار محلی بر پایه تولید محتوا در ایران.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: