کد خبر: 688
تاریخ انتشار: 09 بهمن 1394 - 15:57
تعداد بازدید: 853
صنعت ما:همزمان با سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران، دکتر حسن روحانی به کشور فرانسه و در راستای گسترش مناسبات و مبادلات علمی - فنی دوران پساتحریم، صبح روز پنجشنبه در ..

صنعت ما:همزمان با سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران، دکتر حسن روحانی به کشور فرانسه و در راستای گسترش مناسبات و مبادلات علمی - فنی دوران پساتحریم، صبح روز پنجشنبه در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و رییس اتاق بازرگانی فرانسه چندین سند همکاری در زمینه های مختلف صنعتی، معدنی و خودرو به امضای نمایندگان دو کشور رسید.
  
به گزارش صنعت ما در این مراسم که در محل اتاق بازرگانی فرانسه (MEDEF) برگزار شد، سند همکاری میان سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی ایران و دفتر مطالعات زمین شناسی و منابع معدنی فرانسه (BRGM) با هدف انتقال دانش فنی در خصوص مسائل علمی و نوین زمین شناسی و اکتشاف مواد معدنی و نیز انتقال تجربه در خصوص شناسایی و کشف کانسارهای پنهان و همچنین مطالعه بر روی فرآوری عناصر نادر خاکی به امضای نمایندگان دو کشور رسید.

در این مراسم محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با مثبت ارزیابی کردن شروع این همکاری ها و گسترش مناسبات اقتصادی، فنی و علمی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد تا در آینده ای نزدیک این همکاری ها منجر به حرکتی نوین در جهت رشد صنعتی و معدنی جمهوری اسلامی ایران شود.

همچنین سفیر فرانسه در تهران امضای اسناد همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و فرانسه را سرآغاز فصلی نو در روابط میان دو کشور برشمرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: