کد خبر: 6406
تاریخ انتشار: 04 مهر 1395 - 10:25
تعداد بازدید: 4295
صنعت ما: در پی برگزاری جلسات مسئولان و مدیران شهر جدید پردیس، افزایش قیمت‌ها در فاز ۸ نهایی شده، این در حالی است که شرکت عمران شهرهای جدید در نظر دارد پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی پردیس را به دولت ارائه کند.
به گزارش صنعت ما از پارسينه مدت زیادی است که پیمانکاران مسکن مهر پردیس به دلیل نبود اعتبار دست از ساخت و ساز کشیده اند و متقاضیانی که پول واحدهای خود را پرداخت کرده اند منتظر نتایج رایزنی‌هایی در خصوص قیمت و زمان تحویل واحدها بودند اما ظاهرا نتیجه این رایزنی‌ها رضایتبخش نبوده و پیمانکاران و سازندگان مسکن مهر در جلسات خود با مسئولان و به خصوص غفوری مدیرعامل شهر جدید پردیس، به این نتیجه رسیدند که قیمت واحدهای مسکن مهر نسبت به اعلام قبلی و قراردادهای امضا شده با متقاضیان افزایش یابد.

شواهد حاکی از آن است که قیمت‌ها در فاز ۸ نهایی شده است و برخی از متقاضیان فاز ۸ شهر پردیس که برای واحدهای ۱۱۰ متری ثبت نام کرده اند باید چیزی حدود ۲۳ میلیون تومان دیگر به حساب پیمانکاران بریزند و این رقم با توجه به متراژهای مختلف متغیر است.
 
کلاغا هم به خونه رسیدند،پردیسی ها نرسیدند

به گفته محسن نریمان مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ، قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر فاز ۵ و ۹ نیز مشخص شده است. بر این اساس قیمت نهایی فاز ۵ حدود ۴۶ میلیون تومان است و متقاضیان واحدهای فاز ۹ جدید (برج‌های ۱۵طبقه) نیز مانند فاز ۵ باید ۴۶ میلیون تومان آورده خود را پرداخت کنند.

حالا مشخص نیست تکلیف کسانی که پولی در بساط ندارند و همین مبلغ اصلی را با وام و مشکلات فراوان تهیه کرده اند، این افزایش قیمت بیش از ۲۰ میلیون تومانی را از کجا و چگونه باید تهیه کنند، این در حالی است که پیمانکاران اعلام کرده‌اند تنها در صورتی کار را ادامه می‌دهند که متقاضیان زیر بار قیمت‌های جدید بروند و آورده‌ها را به موقع پرداخت کنند.

نریمان نیز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود اگر متقاضیان آورده‌های خود را پرداخت نکنند سرمایه زیادی در ساخت واحدهای مسکن مهر که سرمایه ملی است به صورت راکد می‌ماند که برای کشور هزینه‌بر خواهد بود.

در همین حال، مقامات مسئول و ارشد شرکت عمران پردیس در جلسات خود به این جمع‌بندی رسیده‌اند که پرداخت این مبالغ به صورت یکجا از عهده متقاضیان خارج است و بهتر است دریافت این مبالغ به صورت اقساط و تا موقع تحویل واحدها صورت بگیرد، بنابراین شرکت عمران شهرهای جدید در نظر دارد برای کمک به متقاضیان مسکن مهر و به پایان رسیدن هر چه سریعتر واحدها پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی پردیس را به دولت ارائه کند.

وزارت راه و شهرسازی نیز برای این افزایش قیمت‌ها ورود کرده و ظاهرا به دنبال چانه‌زنی با پیمانکاران برای کاهش قیمت است. در عین حال باید دید تلاش وزیر راه و شهرسازی برای افزایش وام برخی واحدهای مسکن مهر به ۵۰ میلیون تومان به کجا رسید؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: