کد خبر: 6216
تاریخ انتشار: 22 شهريور 1395 - 23:30
تعداد بازدید: 3860
لوکاشنکو در مصاحبه ای با خبرنگاران پس از رای دادن گفته بود نمی خواهد مخالفان به ستون پنجم در کشورش تبدیل شوند. او دارای روابط خوبی با روسیه است و نسبت به غرب بدبینی دائمی داشته است.
انتخابات پارلمانی در بلاروس در روز یکشنبه آغاز شد. پیش بینی می شود قانونگذاران وفادار به الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری آن کشور که از سال 1994 میلادی تاکنون در قدرت است هم چنان قدرت را در اختیار داشته باشند. این انتخابات اما با کاهش محدودیت ها برای نامزدهای احزاب مخالف و منتقد همراه بوده است و پیش بینی می شود که پس از این انتخابات روابط بلاروس با غرب بهبود یابد. 

به گزارش خرداد، از حاشیه های جالب این انتخابات حضور رای دهندگانی با لباس ها و در شمایل شخصیت های معروف کارتونی و سینمایی بوده است. از جمله برخی از رای دهندگان با لباس شخصیت های جنگ ستارگان و پلنگ صورتی پای صندوق های رای حاضر شدند. 

از سال 1996 میلادی تاکنون هیچ نماینده ای از مخالفان دولت بلاروس در پارلمان این کشور که دارای 110 کرسی است حضور نداشته است. لوکاشنکو در مصاحبه ای با خبرنگاران پس از رای دادن گفته بود نمی خواهد مخالفان به ستون پنجم در کشورش تبدیل شوند. او دارای روابط خوبی با روسیه است و نسبت به غرب بدبینی دائمی داشته است./خرداد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: