کد خبر: 5247
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1395 - 17:35
تعداد بازدید: 1084
معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از عرضه سهام شرکت ملی نفتکش ایران در بازار سهام خبر داد و گفت: پیش از عرضه، اقدامات مربوط به آماده‌سازی توسط هلدینگ مالی،‌ بانکی و امور سهام صندوق در حال انجام است.

به گزارش صنعت ما، محمود شهشهانی‌پور در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فعالیت‌های بورسی صندوق بازنشستگی کشوری و در پاسخ به این سوال که چرا سهم این صندوق در بازار سرمایه کم است، اظهار داشت: یکی از اقداماتی که می‌توانیم برای واقعی کردن ثروت صندوق انجام دهیم استفاده از مزیت‌های بازار سرمایه است.


وی افزود: سال گذشته سه شرکت از مجموعه شرکت‌های پگاه استانی را وارد بورس کردیم و برای تسهیل ورود شرکت‌ها از طریق هلدینگ مالی،‌ بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری کارگروهی را برای آماده‌سازی شرکت‌های زیرمجموعه دیگر تشکیل دادیم.


معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به اینکه در هلدینگ مالی از نیروهای متخصص، باتجربه و سالم برای افزایش ثروت صندوق دعوت به همکاری کرده‌ایم گفت: قصد داریم تا در آینده سرمایه‌گذاری‌های بورسی صندوق را موثرتر و بیشتر و کارآمدتر از گذشته انجام دهیم.

شهشهانی‌پور در ادامه از عرضه سهام شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان بزرگترین ناوگان حمل و نقل نفتی دنیا در بازار سهام خبر داد و گفت: قصد داریم این شرکت را وارد بورس کنیم و پیش از آن تمام اقدامات مربوط به شفاف‌سازی و آماده‌سازی استانداردها را انجام خواهیم داد.


وی گفت: برای ایجاد تنوع و افزایش شفافیت دارایی‌های صندوق، شرکت‌ها و بنگاه‌های دیگری را وارد بازار سهام خواهیم کرد که پس از نهایی شدن به طور رسمی اعلام می‌کنیم.


بنا به این گزارش، ‌هم اکنون صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی نفت از سهامداران عمده شرکت ملی نفتکش ایران به شمار می‌روند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: