کد خبر: 503
تاریخ انتشار: 04 بهمن 1394 - 13:59
تعداد بازدید: 371
صنعت بین‌المللی بیمه با هدف پوشش 25 میلیون نفر از مناطق محروم جهان تا سال 2020 با ارائه خدمات بیمه حوادث و فجایع در کشورهای در حال توسعه چون کشورهای هند و فیلیپین، نقش تأثیرگذاری به عنوان ارائه کننده و سرمایه گذار در عملی شدن اهداف توافق جهانی تغییرات اقلیمی که ماه گذشته در پاریس منعقد شد، خواهد داشت.
صنعت ما:نزدیک به 200 کشور قرارداد آب و هوایی که به هدف کاهش گرمای جهانی به 1.5 درجه سیلیوس و تعهدپذیری در اجرای اقداماتی برای پیشبرد این اهداف در کنفرانس پاریس صورت گرفت را سر لوحه فعالیت های پنج ساله شان قرار دادند. تا جاییکه مدیرعامل بیمه فدرالی با اشاره به نقش صنعت بیمه در پیشبرد اهداف توافق تغییرات آب و هوایی می گوید: یکی از بخش های پر رنگ توافق تغییرات آب و هوایی پاریس شناسایی و قبول نقش صنعت بیمه در راه حل مسایل اقلیمی جهانی است. وظیفه بیمه مدیریت ریسک و تلاش برای حمایت از ابعاد مختلف زندگی است و به نظر می آید در این توافق این وظیفه به خوبی بازتاب یافته است.

به گفته رئیس مرکز همکاری و پژوهشی ریسک های اقلیمی در مونیخ نیز، آنچه در این قرارداد برای صنعت بیمه مورد توجه است، نقش خدمات پوشش ریسک در بند هشتم قرارداد پاریس است. با این حال تعهدی شفاف در جهت تضمین تحقق هزینه 100 میلیارد دلاری در تأمین مالی برای تغییرات آقلیمی کشورهای در حال توسعه تا سال 2020 در این توافق صورت نگرفته است.

جامعه بین المللی بیمه نیز با تحقق هدف افزایش دوبرابری سرمایه‌گذاری سبز به 84 میلیارد دلار در پایان سال 2015 توانست هدف گذاری افزایش این سرمایه گذاری تا سقف 420 میلیون دلار برای سال 2020 منعقد کند. از این رو در مرحله بعدی انتظار می رود تا با ارائه چارچوبی از تمام منابع رشته های بیمه ای و تغییر رویه مدیریت منابع در بیمه بتواند به جدیدترین هدف سرمایه گذارای سبز تا پنج ساله آینده دست یابد.

طبق گزارش شرکت مالی انرژی نوین بلومبرگ، سرمایه گذاری در بخش انرژی های پاک در سال 2014 با افزایش 12 درصدی به 340 میلیارد دلار رسید.از این رو با پیش بینی افزایش سرمایه گذاری بیش تر در این زمینه نیاز به همکاری شرکت های بیمه برای کمک به نقل و انتقالات مالی هم چون همکاری این صنعت در تأمین مالی صنعت سوخت فسیلی در گذشته بیش از پیش احساس می شود.

شرکت های بیمه ای چون شرکت بیمه مونیخ که به افزایش سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی، انرژی های تجدید پذیر و تکنولوژی های روز تا 1.5 میلیارد دلار تا پایان سال مالی 2013 کمک کرده است در نظر دارد تا در پی این توافق با مدیریت منابع در سرمایه گذاری 8.7 میلیارد دلاری تا چند سال آینده نقش داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: