کد خبر: 4865
تاریخ انتشار: 26 تير 1395 - 22:27
تعداد بازدید: 837
در بخش مربوط به اطلاعات برنامه های سال 1395 بانک سامان نیز نکات قابل توجهی به چشم می خورد چراکه این بانک اعلام کرده است که درسالجاری، اقدام به انجام فعالیت هایی چون معرفی خدمت "ارائه خدمات دفاتر پلیس +10 برای مشتریان خاص" خود خواهد کرد که البته نحوه اجرای آن مشخص نشده است.
فرارسیدن تیرماه از جمله ایامی است که بانک ها و بیمه های مختلف در کشورمان، اقدام به برگزاری مجامع خود کرده و مصوبات مهمی را برای تداوم فعالیت خود در سالجاری، اتخاذ می کنند. از جمله اقدامات مرسوم در روزهای قبل از برگزاری این مجامع، ارائه گزارش فعالیت های هیئت میدره در سال گذشته است که نکات مهمی در آن به چشم می خورد.

بررسی های صبحانه از گزارش فعالیت هیئت مدیره بانک سامان به عنوان یکی از مشهورترین بانک های خصوصی کشور، نکات قابلت توجهی را عنوان کرده است. این بانک از سال 1378، به‌عنوان نخستین موسسه مالی و اعتباری دارای مجوز بانک مرکزی ایران با سرمایه اولیه 11 میلیارد ریال و با نام «سامان اقتصاد» فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1381، توانست مجوز لازم برای انجام و ارائه خدمات بانکی را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کند.

در گزارش فعالیت هیئت مدیره سامان، در ابتدا به تشریح وضعیت اقتصادی جهان و ایران و صنعت بانکداری کشور پرداخته شده و در ادامه، به موضوعات و شاخص های مهم فعالیت این بانک همچون درامدها، ارائه تسهیلات، خدمات و محصولات سرمایه گذاری شده پرداخته شده است.

کی از بخش های قابل توجه در گزارش مذکور، اعلام سوابق و مدارک تحصیلی مدیران ارشد بانک سامان است که بر این اساس، مشخص می شود که سید احمد طاهری طباطبایی مدیرعامل این بانک دارای مدرک لیسانس زبان انگلیسی، مهدی قرهی معاون اجرایی بانک دارای لیسانس فلسفه، و مکامه ابراهیمی معاون بانکی بانک سامان دارای دکتری علوم اجتماعی است. البته سایر مدیران ارشد بانک از تحصیلات مناسب و مدارک عالی بهره مند هستند.

مدیرعامل «سامان» لیسانس زبان، معاون اجرایی لیسانس فلسفه و مدیر بازاریابی لیسانس دبیری شیمی دارند +سند

مدیرعامل «سامان» لیسانس زبان، معاون اجرایی لیسانس فلسفه و مدیر بازاریابی لیسانس دبیری شیمی دارند +سند
همچنین در بخش معرفی مدیران اجرایی بانک سامان، اعلام شده است که مدیر امور حقوقی آن دارای مدرک کارشناسی ارشد نفت و گاز، مدیر امور سرمایه گذاری دارای فوق دکتری شیمی، دبیر هیئت مدیره دارای لیسانس مهندسی نرم افزار و مدیر امور بازاریابی دارای لیسانس دبیری شیمی است و سایر مدیران اجرایی، از تحصیلات مرتبط و عمدتا با مدارک آکادمیک بالا برخوردارند.

شاید این سوال به ذهن متبادر شود که چرا مدیران این بانک که دارای مدارک تحصیلی مرتبط هستند، معرفی نشده اند که باید گفت، اصل در سیستم های تخصصی مثل بانکداری، انتصاب مدیران ارشد بر اساس سوابق و مدارک مرتبط است و لذا، انتخاب این افراد با مدارک غیرمرتبط انهم در چنین مشاغل حساسی، تامل برانگیز است.

مدیرعامل «سامان» لیسانس زبان، معاون اجرایی لیسانس فلسفه و مدیر بازاریابی لیسانس دبیری شیمی دارند +سند

اما در بخش مربوط به اطلاعات برنامه های سال 1395 بانک سامان نیز نکات قابل توجهی به چشم می خورد چراکه این بانک اعلام کرده است که درسالجاری، اقدام به انجام فعالیت هایی چون معرفی خدمت "ارائه خدمات دفاتر پلیس +10 برای مشتریان خاص" خود خواهد کرد که البته نحوه اجرای آن مشخص نشده است.

همچنین این بانک قرار است در سالجاری، موضوعاتی چون برنامه ریزی برای جذب مشتریان جدید خارجی (حقیقی و حقوقی)، عقد قرارداد با موسسات بین المللی جهت برگزاری آزمونهای بین المللی و تربیت مربی بین المللی در حوزه بانکداری خرد و طراحی و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری با همکاری موسسات بین المللی را اجرایی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: