کد خبر: 4027
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 13:26
تعداد بازدید: 744
اطلاعات سهامداران را نمی دهیم/ معافیت مالیاتی و کاهش نرخ سود
رئیس سازمان بورس از عدم ارائه اطلاعات سهامداری به سازمان هدفمندی یارانه‌ها، موافقت رئیس سازمان مالیاتی با معافیت مالیاتی تجدیدارزیابی دارایی‌ها و کاهش نرخ سود بانکی از اول تیر خبر داد.

به گزارش صنعت ما، در حالی بازار سهام با روند نزولی ناخوشایند و فرسایشی مواجه شده که محمد فطانت امروز سه خبر مهم به بازار داد و به فارس گفت: هرگونه اجابت به درخواست مبنی بر ارائه اطلاعات سهامداران به سازمان هدفمندی یارانه‌ها و یا تلاش برای رصد دارایی‌های مردم به شدت تکذیب می‌شود.

وی افزود: بر اساس ماده 18 قانون بازار اوراق بهادار سازمان بورس از افشای مستقیم و غیرمستقیم هرگونه اطلاعات محرمانه سهامدارن منع شده و بر این اساس افشای اطلاعات سهامداری نقض صریح این ماده و با قانون مغایرت دارد. این در حالی است که در ماده 12 و 16 قانون توسعه بازار نیز نسبت به ضمانت اجرایی این قانون پیگرد کیفری نیز گنجانده شده است.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه ارائه اطلاعات کدهای سهامداری افشای داده‌های محرمانه و ریز مردم است، عنوان کرد: سازمان بورس به هیچ وجه زیر بار ارائه اطلاعات مردم در کدهای معاملاتی نخواهد رفت و عددی از این اطلاعات به سازمان هدفمندی یارانه‌ها یا هر نهاد ناظر دیگری ارائه نخواهد شد و این در حالی است که حتی بنده به عنوان رئیس سازمان بورس نیز به این اطلاعات دسترسی مستقیم ندارم.

فطانت در خصوص آخرین پیگیری‌ها برای استمهال یک ساله معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گفت: با هماهنگی های انجام شده با مسئولان ذیربط و رئیس سازمان امور مالیاتی کل کشور  موافقت درخصوص شرکت‌هایی که تجدید ارزیابی دارایی‌های خود را در دفاتر خود تا قبل از پایان سال مالی 94 ثبت کرده‌اند اعلام شده به گونه‌ای که این شرکت‌ها می‌توانند در سال 95 به هر شکلی که اقدامات اداری خود را در خصوص افزایش سرمایه برگزار کنند از معافیت مالیاتی برخوردار شوندو بزودی موافقت کتبی مقامات مالیاتی اخذ و به بازار اعلام خواهد شد.

وی در خصوص کاهش نرخ سیود بانکی گفت: موافقت با کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی حاصل شده و از اول تیر ماه انجام می شود که با موافقت سیستم بانکی بوده است و نیازی به تایید شورای پول و اعتبار شاید نداشته باشد.  این خبر بسیار خوبی برای بازار سرمایه است که می‌تواند برای سهامداران مورد توجه قرار گیرد./بورس پرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: