کد خبر: 3543
تاریخ انتشار: 09 خرداد 1395 - 13:36
تعداد بازدید: 701
شرکت مذکور مدعی است که بر اساس درخواست، صرافی سینا مبلغ فوق را به حسابی در مالزی حواله کرده در حالی که طبق مستندات موجود، درخواست شرکت حواله وجه به مقصد کشور آلمان بوده است!
به گزارش صنعت ما، بانک های کشورمان به طور کلاسیک، علاوه بر راه اندازی شعب و باجه های ارائه خدمات بانکی مرسوم، راه اندازی صرافی و بیمه را به عنوان و رکن مهم تکمیل فعالیت های خود قلمداد می کنند و به همین خاطر، اکثر بانک های دولتی و خصوصی کشورمان دارای این دو شاخه مهم هستند.

پس از افزایش تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه کشورمان که تحریم های بانکی از جمله مهمترین و شاخص ترین آنها بود، اهمیت در اختیار داشتن صرافی برای بانک ها دو چندان شد چراکه نقل و انتقال پول توسط بانک ها به علت قطع سوئیفت و عدم تمایل شرکای خارجی، بسیار سخت شده بود.

شکایت 400 هزار یورویی شرکت اماراتی از «صرافی بانک سینا» +سند

بررسی صبحانه از نحوه فعالیت صرافی های متعلق به بانک های کشورمان، نشان می دهد این فعالیت ها نیز با مخاطرات و حساسیت های خاص خود همراه است و به عنوان مثال، صرافی وابسته به بانک سینا هم اکنون با شکایتی صدها هزار یورویی مواجه شده است.

در جدیدترین صورت های مالی منتشره توسط حسابرس قانونی این صرافی، اعلام شده است که مالک شرکتی اماراتی به نام "النعمه" شکایتی را در دادسرای جرایم رایانه ای مطرح کرده است که خواسته آن 406 هزار یورو است. شرکت مذکور مدعی است که بر اساس درخواست، صرافی سینا مبلغ فوق را به حسابی در مالزی حواله کرده در حالی که طبق مستندات موجود، درخواست شرکت حواله وجه به مقصد کشور آلمان بوده است!

بازرس قانونی صرافی سینا در ادامه گزارش خود با اعلام اینکه موضوع توسط کارشناسان رسمی دادگستری در دست بررسی است، افزوده است که با توجه به اینکه این صرافی در این مورد قصوری مرتکیب نشده است پیش بینی می شود شکایت شاکی توسط مرجع قضایی رد شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: