کد خبر: 2487
تاریخ انتشار: 27 فروردين 1395 - 13:58
تعداد بازدید: 472
یک کارشناس بازار کار تمرکز دولت بر حوزه گردشگری را بهترین راهکار ممکن برای ایجاد اشتغال در کشور دانست و بر ضرورت توسعه و تقویت مشاغل خرد و خانگی تاکید کرد.

به گزارش صنعت ما، حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش بیکاری در کشور این ضرورت را ایجاب می کند که برای اشتغال بیکاران یک برنامه جدی دنبال شود ولی برای احیای بازار کار و توسعه آن نیازمند فراهم کردن بسترهای لازم هستیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می شد که اوایل امسایل نشانه‌های تحرک بازار کار مشاهده شود ولی همچنان ادامه رکود را شاهد بودیم و دولت نیز نتوانست تحرک لازم را برای رونق بازار کار ایجاد و سرمایه خارجی جذب کند.

حاج اسماعیلی در ادامه با اشاره به هدفگذاری ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری، اظهار کرد: معتقدم که فضای پس از برجام می‌تواند مستعد شرایط توسعه گردشگری در کشور باشد به شرط آنکه دولت برای این کار برنامه داشته باشد.

این کارشناس بازار کار تصریح کرد: اگر دولت مصمم است تا بر روی گردشگری متمرکز شود باید برنامه دعوت از گردشگران خارجی، خدماتی که ارائه خواهد کرد و شرایط مناسب برای بازدید را آماده کند اکنون شرایط برای توسعه گردشگری مناسب است و با توجه به پتانسیل‌های بسیاری که در حوزه خدمات داریم اشتغال در حوزه گردشگری بهتر جواب می‌دهد.

وی همچنین گسترش اعزام نیروی کار به خارج کشور را به عنوان یکی دیگر از راهکارهای ایجاد اشتغال پیشنهاد کرد و گفت: خوشبختانه در زمینه‌های پزشکی و فنی و مهندسی نیروهای کارآمدی داریم که می‌توان به کشورهای همسایه و دورتر اعزام کرد و بخش اعظمی از بیکاری تحصیلکردگان را پوشش داد.

حاج اسماعیلی در پایان رسیدگی به وضعیت بنگاههای کوچک و ترویج و تقویت مشاغل خانگی را از راهکارهای موثر برای گسترش اشتغال در کشور عنوان کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: