تازه‌های این صنعت
آرشیو

تصویبنامه مسکن اجتماعی، پرداخت کمک هزینه اجاره، وام قرض الحسنه ودیعه مسکن موضوع مصوبه ۱۵۱۹۸۹ هیات وزیران

تصویبنامه هیات وزیران درخصوص انجام برخی اقدامات با هدف حمایت دولت از تامین مسکن گروه های کم درآمد در دو قالب مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی با مسئولیت اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی.

دورنمای بازار مسکن از نگاه کارشناسان

صنعت ما: رکود مسکن پنجمین سال خود را هم دارد به پایان می‌رساند و اکنون به طور قطع می‌توان گفت، طولانی‌ترین دوره رکود مسکن در کشور در حال به ثبت رسیدن است. به عقیده فعالان حوزه مسکن و ساختمان، رکود در این بازار که سهمی 30 درصدی در اقتصاد کشور دارد، بشدت نگران‌کننده است؛ بخصوص آن که دولت برنامه و عزمی برای خروج مسکن از رکود ندارد.

چشم‌انداز سیمان و ساختمان در سال 96، خاکستری یا سفید؟

صنعت ما:یکی از عمده مقاصد صادراتی سیمان، کشور عراق است که بیش از 50 درصد حجم صادرات را به خود اختصاص داده، به طوری که ایران تا پیش از این 60 درصد از نیاز این کشور به سیمان را برآورده می‌کرد.
ميزان افزايش قيمت فروش مسكن اينبار بروايت مركز آمار
صنعت ما: مرکز آمار ایران با اعلام افزایش متوسط قیمت فروش یک متر مربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی، از بالا رفتن 9.9 درصدی اجاره بها در تابستان 95 خبر داد.
بانک مرکزی زمان مناسب خرید خانه را اعلام کرد
صنعت ما: بانک مرکزی باز هم از گران‌تر شدن قیمت مسکن خبر داد و اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود، زمان برای خرید خانه به ویژه از سوی زوجین مناسب است.
افزایش قیمت مسکن از 81 تا 92: 11.6 برابر، قیمت زمین 14 برابر!
یک مدیر وزارت شهرسازی:
صنعت ما:معاون وزیر راه و شهرسازی:طی سال‌های ٨١ تا ٩٢ قیمت مسکن نزدیک به ۱۲ برابر شده است. به گفته مظاهریان قیمت زمین در ایران نیز در این سال‌ها ۱۴ برابر شده است.
افزایش قدرت خرید خانه با تسهیلات صندوق پس انداز مسکن
صنعت ما:مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی: تسهیلات صندوق پس انداز مسکن به قدرت خرید خانه متقاضیان کمک می کند.
جزئیات وام مسکن 130 میلیون تومانی
صنعت ما: این وام با سود 18 درصدی به انبوه سازان پرداخت می‌شود و قابل انتقال به خریداران مسکن است ...
ثبات بازار مسکن چرا بانکها را
صنعت ما: با توجه به اینکه بخش عمده ای از بانک‌های کشوردر بازار مسکن منافع زیادی دارند، اگر قیمت مسکن همچنان حفظ شود و پایدار بماند، سیل عظیمی از بانک‌های کشور ورشکست می شوند زیرا بخش زیادی از سرمایه خود را در این بخش هزینه کردند.
«فروش یکجا» در بازار مسکن تهران +جدول
معاملات مسکن در حالی آخرین ماه از فصل طلایی جابه‌جایی‌ها – تابستان- را آغاز کرده که بازار خرید و فروش ملک این روزها شاهد حضور پررنگ‌تر سازندگان برای فروش «یکجا»ی آپارتمان‌های آماده خود است.
چشم‌انداز ورشکستگی صنعت ساختمان
صنعت ما: با گذشت دو سال از تصویب قانون خروج غیرتورمی اقتصاد کشور از رکود که خروج از رکود مسکن نیز یکی از مهمترین بخش‌های آن بود هنوز بازار مسکن در خواب زمستانی به سر می‌برد و مشکل رکود و کاهش تولید مسکن ادامه دارد.
تحلیل بازار مسکن تا انتهای سال 95
اهمیت بازار مسکن چه به عنوان یک کالای ضروری برای متقاضیان مصرفی و چه به عنوان یک کالای سرمایه‌ای برای متقاضیان غیرمصرفی موجب شده است که چرخه‌های رونق و رکود این بازار مورد توجه اکثریت اقشار جامعه قرار گیرد.
شرایط خرید مسکن در دیگر کشورها چگونه است؟
صنعت ما:بررسی مقایسه ای شرایط وام مسکن در ایران با کشورهای دیگر نشان می دهد در ایران شاهد سخت ترین شرایط پرداخت وام مسکن هستیم و...
مسکن تا 5 سال دیگر در رکود می‌ماند؟
صنعت ما:اقتصاد کشور نسبت به قبل از تحریمها 160 میلیارد دلار کوچک شده و پول نفت دیگر به بخش مسکن تزریق نمی شود، چرا که باید به دو صندوق بازنشستگی اختصاص یابد.
جزییات وام خانه اولی‌ها +اقساط وام
صنعت ما: باریک بودن مسیر مستقیم دریافت وام مسکن و صعب‌العبور بودن مسیر میان‌بر، راه خانه‌دار شدن را برای بسیاری از خانواده‌ها غیرممکن کرده است.
تاکید روحانی بر اولویت خانه دار شدن زوج های جوان
رییس جمهوری گفت: ما در دولت برای کل مسکن صندوق پس از انداز قرار می‌دهیم که افراد به ویژه زوج‌های جوان و مسکن اولی‌ها بتوانند با پولی که پس انداز می‌کنند و
کاهش شدید فروش املاک لوکس
اطلاعات آماری تازه درباره جزئیات نبض فعلی معاملات نشان می‌دهد خرید و فروش آپارتمان در تهران، نسبت به پارسال، «نظم جدیدی» به خود گرفته است که محصول آن، به نفع تقاضای مصرفی و رونق غیرتورمی ارزیابی می‌شود.
زمان رونق مسکن، سال 97 خواهد بود
صنعت ما:‌هر چند تازه ترین گزارش رییس کل بانک مرکزی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می دهد ولی گزارش های میدانی همچنان تایید می کند بازار در رکود است.
فعلا از خرید اوراق مسکن خودداری کنید!
صنعت ما:البته منظور از وام مسکن، اوراق حق تقدم مسکن است که این روز ها مرز ۱۰۰هزار تومان را در نوردیده و گویا قرار نیست از سیر صعودی دست بردارد. بنابراین، توصیه ما این است که...
اقساط جدید وام‌های ۸۰ تا ۱۶۰ میلیونی مسکن
خبر رييس جمهور:
صنعت ما: با کاهش مجدد نرخ سود تسهیلات مسکن از این پس سودهای پرداختی برای وام‌های صندوق پس‌انداز یکم (خانه‌اولی‌ها) تک رقمی و به ۹.۵ درصد می رسد که در این شرایط وام های این بخش ارزانتر از قبل در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
گرانی مسکن منتفی است/ ۳۰۰ هزار خانه خالی در تهران وجود دارد
آخوندی:
صنعت ما:دو سیستم برای دریافت تسهیلات مسکن است که یکی سیستم پس‌انداز با نرخ سود 11 درصدی است.
وام مسکن ۲۰ میلیون تومانی
صنعت ما:در جریان جلسه هفته اخیر شورای پول و اعتبار، گزارش بانک مرکزی درباره افزایش سقف فردی تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت
استندبای مسکن منتظر ۵ اقدام اصلاحی
فعالان بازار مسکن می‌گویند یک اقدام در طرف تقاضا و چهار اقدام درطرف عرضه برای خارج مسکن از حالت استندبای و روشن کردن موتور تولید این بخش واجب است.
آرشیو